یک خواننده زن: هرچه می‌خوانم برای ۴۰ سال پیش است

یک خواننده زن: هرچه می‌خوانم برای ۴۰ سال پیش است

پریچهر خلوتی (خواننده و سرپرست گروه پریشاد) روز جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۴ همراه با گروه حرکات فولکلور هرنگ به سرپرستی سعیده ترکاشوند در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

او در مورد این کنسرت گفت:

ما جمعه، ۱۸ آبان، مصادف با اول ربیع‌الاول همراه با گروه ۱۵ نفره حرکاتِ فولکلور هرنگ که پنج رقص فولکلور ایران را انجام می‌دهند، در تالار وحدت روی صحنه می‌رویم.

خلوتی در مورد قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌کند، توضیح داد:

ما ترانه‌هایی به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز را بازخوانی می‌کنیم. ازجمله «فردا تو میایی» با مطلع «امشب دلم می‌خواد تا فردا می بنوشم من/ زیباترینِ جامه‌هایم را بپوشم من»، «می‌زنم فریاد»، «دیگه عاشق شدن فایده نداره»، «شهزاده رویا»، «دل دیوانه» و «دیشب نیاسودم» که آخرین مورد، شعر و آهنگش از خودم است و دو قطعه از اشعار خودم را هم دکلمه می‌کنم.

او در مورد تمایل زنان به بازخوانی ترانه‌های خاطره‌انگیز و نرفتن‌شان به سمت تولید کار جدید هم توضیح داد:

کارهای من، همگی از اشعار شاعران بزرگ این مملکت است ولی همه برای ۴۰ سال پیش است و خیلی از شاعران و آهنگسازان و تنظیم‌کنندگانشان دیگر در دنیا نیستند. من برای تولید کار جدید با چند آهنگساز صحبت کرده‌ام ولی رقمی که می‌گیرند، برای هر آهنگ حدودا پنج میلیون است که زیاد است و من نمی‌توانم این پنج میلیون را دربیاورم، چون نمی‌توانم سی‌دی بیرون بدهم و آلبوم بفروشم و این آهنگ‌ها می‌ماند برای زمانی که بتوانم روی صحنه بروم و ترجیح می‌دهم به جای تولید آهنگ جدید، آهنگ‌های قدیمی را بخوانم.

او همچنین تصریح کرد:

اشعار خودم هم تماما در ستایش از بانوان است و قرار است در قالب کتاب کوچکی منتشرشان کنم.

خلوتی در مورد علاقه‌اش برای همکاری با موسسات خیریه هم گفت:

من ۱۸ سال است که کار موسیقی می‌کنم. در این ۱۸ سال بعد از هر کنسرت، در آخر کار، اگر چیز کوچکی بماند، چون معمولا چیزی نمی‌ماند برای ۲۷ تا ۳۰ خانم داروی ضدافسردگی می‌خرم. این خانم‌ها از بهزیستی به خیریه سلامت جسم و جان معرفی می‌شوند و این داروها را تحویل می‌گیرند و خودشان هم می‌گویند هر وقت خانم خلوتی روی صحنه می‌رود ما تا دو ماه، دوا داریم. به هر حال همین که در حد توانم برای نوازندگان اطرافم کارآفرینی کنم و چیز کوچکی از آن هم صرف خیریه شود، خوشحالم.

او در مورد مبلغی که برای روی صحنه رفتن در تالار وحدت هم پرداخت کرده است، گفت:

من بایستی برای ۱۰۰ دقیقه کنسرت در ساعت دو بعدازظهر جمعه ۱۸ آبان، ۱۴ میلیون و نیم پرداخت کنم و چنین پول‌هایی اساسا از کنسرت بانوان درنمی‌آید.

نوازندگانی که در کنسرت ۱۸ آبان، پریچهر خلوتی را همراهی می‌کنند عبارتند از؛ نیوشا بریمانی (رهبر ارکستر و نوازنده کمانچه)، مینو قاسم‌پور (قانون)، نگین سریر (پیانو)، نیلوفر ابراهیمی (فلوت) و حدیث کرمی (درام).

منبع: ایلنا

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *