محورهای دومین دوسالانه پیانوی «باربد» اعلام شد

محورهای دومین دوسالانه پیانوی «باربد» اعلام شد

دومین دوسالانه پیانو «باربد» روزهای پنجم و ششم اسفند ماه سال ۹۷ به میزبانی فرهنگسرای نیاوران تهران و حمایت بخش خصوصی میزبان هنرمندان موسیقی است.

آرش اسماعیلی دبیر دومین دوسالانه پیانوی «باربد» درباره جزییات این فستیوال گفت:

جایزه‌ باربد اصالتا جایزه‌ای آموزش‌بنیان است که رویکرد دور نخست آن فراهم‌کردن شرایطی برای مواجهه پیانیست‌های مستعد رپرتوار پیانوی کلاسیک بود از این رو از یک پیانیست و مدرس فرانسوی با نام کریستوف بوکودجیان برای تدریس در مسترکلاس‌ها، اجرای کنسرت و داوری دعوت به‌عمل آمد. برگزیدگان آن دوره نیز به فستیوال پلاژموزیکال فرانسه اعزام شدند و در شرایطی کاملا برابر با موزیسین‌های اروپاییِ هم‌سن خود از تحصیل نزد مهم‌ترین پیانیست‌های حال‌حاضر اروپا و اجرا در این فستیوال بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد:

در این دوره به معضل دیگری در فرآیند پرورش پیانیست‌های کشورمان یعنی نوازندگی حرفه‌ای و اجرای عمومی پرداخته‌ایم به‌همین دلیل تور کنسرت در ۶ شهر کشور و اجرا با ارکستر در جوایز برگزیدگان پیش‌بینی شده است. این پیانیست‌های نوجوان و جوان با حضور در برنامه‌ فشرده‌ اجرا در شهرهای مختلف با چالش‌ها و ملاحظات حرفه‌ای این عرصه روبرو می‌شوند. از سوی‌دیگر، اجرای آنها در شهرهای دیگرِ کشورمان که به‌طور معمول کمتر شاهد اجرای موسیقی کلاسیک هستند، برای علاقمندان و اهالی این حوزه در آن شهرها، بار آموزشی فراوانی خواهد داشت.

اسماعیلی با اشاره به انتشار فراخوان این دوره از جایزه گفت:

فراخوان دومین دوسالانه «باربد» به صورت رسمی منتشرشده و علاقمندان در چهار رده سنی می توانند آثار خود را تا ۳۰ دیماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. شورای بازبینی نتایج خود را ۷ بهمن ماه اعلام خواهند کرد و راه‌یافتگان به مرحله نهایی، ۵ و ۶ اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می روند.

منبع: مهر

(Visited 24 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *