توضیحات آهنگساز آلبوم جدید سینا سرلک

توضیحات آهنگساز آلبوم جدید سینا سرلک

یک آهنگساز که به تازگی آلبومی را با صدای سینا سرلک منتشر کرده می‌گوید:

با وجود اینکه در این آثار به سراغ اشعار کلاسیک رفته‌ام اما روح این آثار به زندگی امروز نزدیک است.

انوش جهانشاهی ـ نوازنده و آهنگساز ـ درباره آلبوم «مجنون زمانه» با بیان اینکه او و سینا سرلک هر دو با فاصله چند سال از اثر قبلی، این آلبوم جدید را منتشر کردند، گفت:

اشعاری که در آهنگسازی این اثر استفاده کردم بیشتر از مولانا و در کنار آن اشعار نظامی، عبدالرحمن جامی، فروغی بسطامی و … است.

جهانشاهی ادامه داد:

در انتخاب این اشعار تلاش کرده‌ام، اشعار روح و حال و هوای امروزی داشته باشند و در ضمن این آثار از پویایی و انرژی لازم در ملودی و تنظیم برخوردار باشند. همچنین در آهنگسازی این مجموعه ضمن بکارگیری همه سازهای ملی ایرانی، هم از فنون و تکنیک‌های موسیقی چندصدایی و هم مونوفونی در بخش‌های مقتضی استفاده کرده‌ام.

او با بیان اینکه در سال‌های اخیر بسیار کمتر از گذشته در کنسرت ها و آلبوم های موسیقی ایرانی «آواز» اجرا می‌شود، گفت:

در این آلبوم موسیقی به تناسب از تصنیف و ترانه، قطعات زیبا و جذاب بی کلام و نیز آواز ارائه شده است و بنابراین هم برای مخاطب عام و هم اهل فن جذابیت خواهد داشت.

این آهنگساز ادامه داد:

ارکستر سازهای ایرانی در این مجموعه متشکل از بهترین و نامدارترین نوازنده‌ها است. تار و سه تار توسط اینجانب، کمانچه توسط سینا جهان آبادی، نی توسط پاشا هنجنی و سنتور، عود، بم‌تار و سازهای کوبه‌ای همگی توسط نوازنده‌های باتجربه اجرا و ضبط شده‌اند تا اثری فاخر و در عین حال جذاب برای شنوندگان موسیقی ایرانی فراهم شود.

آلبوم موسیقی «مجنون زمانه» شامل هفت آهنگ باکلام تصنیف و آواز و دو آهنگ بی‌کلام به نام‌های باز آمدم، آواز چهارگاه، مجنون زمانه، حلقه ی رندان، من نه منم، آواز همایون، چه کنم!؟، آوای کجاوه و ما ز بالاییم است. در قطعات باکلام از سروده‌های شاعران کهن مثل مولانا، فروغی بسطامی، وحشی بافقی، جامی و نظامی بهره گرفته شده است. همچنین از نوازندگان این اثر می‌توان به انوش جهانشاهی، سینا جهان‌آبادی، پاشا هنجنی، روشنک نوری، مجید عسگری و محسن علیزادگان اشاره کرد.

منبع: ریتمو

(Visited 16 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *