حمیدرضا خجندی در «فستيوال رومى» روی صحنه رفت

حمیدرضا خجندی در «فستيوال رومى» روی صحنه رفت

حمیدرضا خُجندی شب گذشته در فستیوال رومی کشور لاتويا در قلب اروپا روی صحنه رفت و به اجرای برنامه پرداخت.

حمیدرضا خُجندی (خواننده ، آهنگساز ايرانى و سرپرست اهورا بند) که پیش‌تر اجراهای زیادی را در ایران و خارج کشور روی صحنه برده، ٢٩ و ٣٠ سپتامبر با همراهی «ایگو» از خواننده‌های سرشناس کشور لاتویا به اجرای برنامه پرداخت و سيدغلامرضا حسينى (نوازنده چيره‌دست دف و سازهاى كوبه‌اى در ايران) نیز در اين كنسرت در کنار حميدرضا خجندى به هنرنمایی پرداخت.

فستيوال رومى (RUMI FEST) همه ساله در تاريخ ٢٨ تا ٣٠ سپتامبر به مناسبت بزرگداشت زادروز «مولانا» شاعر پارسى‌گوى ايرانى در ريگا پايتخت لاتويا برگزار مى‌شود. هر سال در اين فستيوال از تعدادى گروه‌هاى موسيقى كه در ژانر عرفانى و آيينى فعاليت دارند دعوت به عمل مى‌آيد. همچنين در اين فستيوال مراسم ذكر و سماع با خوانش مثنوى و اشعار مولانا انجام می‌شود.

حميدرضا خجندى در بخش‌هایی از کنسرتش دراین فستیوال براى اولين بار يكى از قطعات رپرتوار جديد خود را با نام «بشنو از نى» با صداى خود و همراهى گروه ايگو اجرا كرد كه مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. او در ادامه با ساز ديوان به اجراى چند قطعه با خوانندگى ايگو پرداخت كه قطعه‌ى مولانا يكى از آنها بود.

كنسرت عرفانى (ساز و سماع) با اشعار مولانا جدیدترین برنامه حمیدرضا حجندی است که تاریخ و مکان برگزاری این کنسرت در تهران به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: موسیقی ما

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *