محسن چاوشی و دعوت به دیدن یک فیلم

محسن چاوشی و دعوت به دیدن یک فیلم

محسن چاوشی با انتشار عکس بالا در صفحه اینستاگرامش نوشت:

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی همزمان با روز جهانی کودک در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.به گزارش «تابناک»؛ «هندی و هرمز» روایت‌گر داستان دو کودک 13 و 16 ساله است که طبق سنت مردم جزیره با هم ازدواج می‌کنند. آنها درکی از یکدیگر ندارند اما دنیای ناشناخته و جذاب ارتباط با همدیگر، آنها را به هم‌بازی‌هایی صمیمی تبدیل می‌کند؛ اما این بازی که نامش زندگی است هر لحظه برای آنها خطرناک‌تر می‌شود.
نمایش این فیلم در گروه هنر و تجربه سینمای ایران همزمان خواهد بود با 16 ماه مهر، روزی که در سراسر دنیا دوستداران کودکان به معضلات گریبانگیر آنها در جامعه خودشان می‌اندیشند و تلاش می‌کنند درین باره سخن بگویند تا بتوانند دنیایی شادتر، امن تر و کودکانه تر برای کودکان بسازند.
همزمانی نمایش این فیلم با تصویب یک فوریت قانون منع ازدواج کودک در مجلس شورای اسلامی و طرح آن در صحن علنی مجلس، کارگردان فیلم و فعالان حقوق کودک را امیدوار ساخته است که بتوانند با روایتِ قصه پر غصه ازدواج هندی و هرمز، به بازتر شدن دید جامعه درباره تبعات این گونه ازدواج ها کمک کند و نقش مثبتی در تصویب این لایحه ایفا کند.

از تجربه‌های بین‌المللی هندی و هرمز می‌توان به حضور در بخش «نسل» شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین و نمایش در جشنواره ونکورر اشاره کرد. همچین فیلم موفق شده در جشنواره جهانی فجر جایزه جایزه نت‌پک (ترویج سینمای آسیا) را دریافت کند و در جشنواره سلامت نیز توانست جایزه ویژه هییت داوران را به خود اختصاص بدهد.

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی 16 مهر ماه همزمان با روز جهانی کودک در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.
بی شک یکی از تاثیر گذار ترین فیلم هائیست که دیدم ..

منبع: ریتمو

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *