یادداشت اعتراضی یک موزیسین نسبت به سیاست‌های شبکه ماهواره‌ای معاند

یادداشت اعتراضی یک موزیسین نسبت به سیاست‌های شبکه ماهواره‌ای معاند

«ماکان اشگواری» که یکی از موزیسین‌های باسابقه است در یادداشتی اعتراضی نسبت به سیاست‌های تفرقه‌افکنانه یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند واکنش نشان داد. او در این یادداشت گلایه‌های تند خود نسبت به سیاه‌نمایی‌ها و مدل انعکاس رویدادها توسط این شبکه را هم عنوان کرد.

در ادامه متن یادداشت ماکان اشگواری با عنوان «من و توی عزیز، من از تو بیزارم» را در ادامه می‌خوانید:

من و توی عزیز، من از تو بیزارم. نه از آدم‌هایی که برای تو کار می‌کنند، نه… اشتباه آنها خیلی کوچکتر از این حرفهاست. من از ماموریت تو بیزارمماموریت تو ساده‌انگار کردن ماست. گرفتن قدرت تحلیل از ما، و تبدیل کردن ما به بچه. بچه‌هایی که چیزها برایشان یا قاقاست، یا جیز. صفر و یک. عدم توانایی اولویت بندی. ساده‌انگاری به جای تواناییِ پیچیده دیدن چیزها.

تو عزیز هستی. در خیلی از خانه‌های ما رخنه کردی و چراغت همیشه روشن است. من از ماموریت تو بیزارم، که متنفر کردن ما از زندگیِ ماست. سال اول کمی به پایت پیچیدیم که پولت از کجا می‌آید و تو هم پیچاندی. حالا روز و شب، بستنی فروشی‌های لندن را به ما نشان می‌دهی و چاله چوله‌های تهران و آمار خودکشی در فلان شهر را.  من و توی عزیز، من از تو بیزارم، وقتی کلماتت را، آن ساده‌لوحیِ ساختگی را، از دهان همشهریانم می‌شنوم، مور مورم می‌شود. آن لحن استهزا آمیز و تحقیرکننده را… ما هنوز توان تجزیه تحلیل داریم، توان دیدن پیچیدگی چیزها را… توان اینکه بفهمیم اولویت اول این است که دست به دست هم بدهیم و در مقابل این جنگ تحمیلی بایستیم. توان اینکه ببینیم در سال‌های پیش وقتی حال و روزمان کمی، فقط کمی بهتر شد، وقتی مشارکتمان در امور کشورمان کمی بیشتر شد، چطور به ما حمله کردید. ما به امور داخلی کشورمان شدیداً و اکیداً معترضیم، ولی اولین اولویتمان ایستادگی در برابر شماست.

من و تو، بی بی سی، وی او ای، اینترنشنال، و باقی سپاه شستشوی مغزی… من از شما، از ماموریت شما بیزارم.

منبع: موسیقی ما

(Visited 26 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *