اجرایی متفاوت از گروه «آوای آریانا»

اجرایی متفاوت از گروه «آوای آریانا»

مهسا مرعشی خواننده و نوازنده موسیقی اصیل ایرانی که سال گذشته توانست با تشکیل گروه موسیقی “آوای آریانا” اجرایی موفق را در تهران برگزار کند، در خصوص روند فعالیت‌های آتی خود توضیح داد:

تصمیم گرفته‌ام اجرایی متفاوت را با گروه نوازندگان جدید و به طبع ترکیب‌بندی سا‌زهای متنوع‌تر و با همراهی یکی از خوانندگان مطرح موسیقی اصیل ایرانی کنسرت مختلطی داشته باشیم. من در این اجرا به عنوان همخوان و نوازنده به روی صحنه خواهم رفت.

این هنرمند جوان در مورد انگیزه‌های خود در تشکیل گروه “آوای آریانا” گفت:

سال گذشته موفق شدم گروه موسیقی‌ “آوای آریانا” را تشکیل بدهم. به‌عنوان کسی که سال‌ها در حوزه موسیقی فعالیت مستمر داشته دوست داشتم پس از تشکیل این گروه، اجرایی را به صورت رسمی داشته باشم که این امر در قالب اجرایی ویژه بانوان برای من میسر شد و در دی ماه 96 اجرایی را ویژه بانوان در تالار وحدت برگزار کردم. در آن اجرا تلاش کردم گروهی ارکسترال را به روی صحنه ببرم و در انتخاب قطعات سعی کردم آثار نوستالژیک و جدید را با تنظیم و آهنگسازی فرشاد رستمی در رپرتوآر بگنجانم در آن اجرا من هم به عنوان سرپرست گروه، خواننده و نوازنده در کنار سایر اعضای گروه حضور داشتم.

او ادامه داد:

در اولین کنسرت گروه “آوای آریانا” نوازندگان بسیار توانمندی حضور داشتند که تعدادی از آن ها از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران بودند. آن اجرا که به صورت مستقل برگزار شد برای من تجربه بسیار خوبی بود. از طرفی من سال ها به‌عنوان نوازنده و هم‌خوان به صحنه رفته بودم و برای اولین بار توانستم اجرای تخصصی را مختص بانوان سرزمینم در تالار وحدت برگزار کنم.

مرعشی در سن پنج سالگی فعالیت‌های موسیقایی‌اش را آغاز کرد و پیش از تحصیل در هنرستان دوره فوق عالی تنبک‌نوازی را گذراند و پس از آن به مدت دو سال آموزشی ویولن ایرانی را فرا گرفت و پس از آن وارد هنرستان موسیقی شدم و به طور تخصصی زیر نظر استاد سعید فرج پوری مشغول به یادگیری ساز کمانچه شد و بلافاصله پس از اتمام هنرستان وارد دانشکده موسیقی شد و تقریبا از همان زمان زیر نظر استاد کریم صالح عظیمی که او  نیز از شاگردان استاد ابوالحسن خان اقبال آذر بودند شروع به یادگیری ردیف‌های آوازی کرد و پس از اتمام آن دوره آموزش‌های آواز را زیر نظر همای پی گرفت.

این هنرمند در همکاری‌های مشترکی که با پرواز همای داشت توانست در اجراهای موفق زیادی به‌عنوان هم‌خوان در داخل و خارج از کشور هنرنمایی کند.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 26 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *