نگاهی به تیتراژهای محرمی ماندگار تلویزیون

نگاهی به تیتراژهای محرمی ماندگار تلویزیون

برخی از تیتراژهای تولید شده برای محرم متناسب با میزان موفقیتی که سریال مورد نظر به دست آورده، در ذهن افراد ماندگار شده و باوجود اینکه از پخش و شنیده شدن آن ها، سال ها زمان می گذرد اما هنوز هم از جایگاه خاصی در بین علاقمندان موسیقی برخوردار است.

تیتراژ مجموعه های تلویزیونی “شب دهم”، “معصومیت از دست رفته”، “سفر سبز”، “زمانی برای عاشقی”، ” نفس گرم” از جمله آثار خاطره انگیزی است که بینندگان تلویزیون باوجود گذشت سال ها، هنوز هم آن ها را به یاد دارند.

تیتراژ سریال “شب دهم”

به طور یقین می توان گفت سه عامل موسیقی، شعر و نحوه اجرای آواز ترکیبی هماهنگ را به وجود آورد تا موسیقی این سریال در زمره آثار ماندگار دهه هشتاد قرار بگیرد.

در تیتراژ سریال “شب دهم” علیرضا قربانی بر روی موسیقی فردین خلعتبری آواز خوانده است.همچنین شعر این اثر ماندگار را افشین یدالهی سروده است.

تیتراژ سریال “معصومیت از دست رفته”

تیتراژ سریال تلویزیونی “معصومیت از دست رفته” که در زمره موسیقی پاپ قرار می گیرد را محمد اصفهانی خوانده است.
شهیار قنبری ترانه این اثر را سروده و فریدون شهبازیان رهبر فعلی ارکستر موسیقی ملی ایران ملودی آن را ساخته است.این موسیقی همراه ارکستر اجرا شده و تنظیم آن را شهبازیان انجام داده است.

تیتراژ سریال “سفر سبز”
موسیقی تیتراژ ابتدایی و انتهایی سریال خاطره انگیز “سفر سبز” را کارن همایون فر ساخته است.
این سریال که در محرم سال 1381 از سبکه سه سیما پخش شده را محمد حسین لطیفی کارگردانی کرده است.در سریال “سفر سبز” بازیگرانی همچون پارسا پیروزفر، سارا خوئینی ها و امین تارخ به ایفای نقش پرداخته اند.

تیتراژ سریال “زمانی برای عاشقی”
شهرام شکوهی خواننده موسیقی پاپ در محرم سال 1392 با خواندن تیتراژ سریال تلویزیونی “زمانی برای عاشقی”، به شهرت قابل توجهی دست پیدا کرد.
شکوهی علاوه بر خوانندگی،آهنگسازی موسیقی این سریال را هم انجام داده و ترانه آن را نیز سروده است.امیر حسین کاشانیان این قطعه موسیقی را تنظیم کرده و گرشا رضایی وظیفه میکس و مسترینگ این اثر را بر عهده داشته است.

تیتراژ سریال “نفس گرم”
علی زند وکیلی که می توان به او لقب یک خواننده موسیقی تلفیقی را داد، بر روی موسیقی تیتراژ پایانی سریال “نفس گرم” خوانده است.

آهنگسازی تیتراژ سریال “نفس گرم” به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور را کارن همایون فر انجام داده است. این سریال در محرم سال گذشته میهمان مخاطبان شبکه یک سیما بود.

منبع: میزان

(Visited 27 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *