برندگان سومین دوره مسابقه رضا کروریان مشخص شدند

برندگان سومین دوره مسابقه رضا کروریان مشخص شدند

برندگان سومین دوره مسابقه رضا کروریان در قالب دومین دوره از فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران هفته گذشته از سوی هیات داوران این مسابقه اعلام شد.

نتایج سومین دوره‌ مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه‌ی رضا کروریان» ۱۳۹۷، در سه بخش فیکس‌مدیا، ساز به همراه فیکس‌مدیا و ساز به همراه لایوالکترونیک در دو گروه داخلی و خارجی به شرح زیر است:

گروه الف) آهنگسازان مقیم ایران:

· نفر اول: امین خوش‌سبک «استتار» برای ویلنسل و لایوالکترونیک

· نفردوم: فرهاد شیرین‌زاده «بیداری» فیکس‌مدیا

· نفرسوم: آرش اسدی خمامی «نوبت اشتباه» فیکس‌مدیا

برگزیدگان:

· احسان بنی‌طبا «خاطراتی خاکستری» فیکس‌مدیا

· علی بلیغی «تنهایی پر هیاهو» برای ویلنسل و لایوالکترونیک

· پرهام ایزدیار «پنجره» برای ویلنسل و لایوالکترونیک

گروه ب) آهنگسازان مقیم خارج از ایران:

· اثر مشترک میلاد باقری و مریم سیروان «کسی در اتاق کناری می‌نوازد» فیکس‌مدیا، انتخاب ویژه‌ی هیئت داوران

برگزیدگان:

· محمد امین شریفی «مضراب» فیکس‌مدیا

· هومن رف‌رف «دیوار» فیکس‌مدیا

فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران هفته گذشته در حالی به کار خود پایان داد و برندگان جایزه رضا کروریان سومین دوره را شناخت که در ۸ روز پیاپی با همکاری و تعامل دانشگاه تهران و حضور یوآخیم هاینس استاد آهنگسازی و مدیر استودیوی موسیقی الکترونیک در دانشگاه موسیقی هانوفر، دیمیتری پاپاگئورگیو استاد آهنگسازی دانشگاه ارسطوی در شهر تسالونیکیِ یونان و اولریکه براند استاد ویلنسل دانشگاه هنر برلین برگزار شد.

رضا کروریان (آبان۱۳۵۰-اسفند۱۳۹۳) آهنگساز و نوازنده فلوت، گیتار، پیانو و… ؛ تئوری موسیقی، هارمونی و درس‌های اولیه‌ آهنگسازی را نزد علیرضا مشایخی آموخت و بعدها در دانشگاه به فراگیری جزئیات آهنگسازی با فرید عمران و کیاوش صاحب‌نسق پرداخت. کروریان آهنگسازی را به طور جدی‌تر خارج از دانشگاه با صاحب‌نسق دنبال کرد و در ادامه، مبانی موسیقی الکترونیک را نزد شاهرخ خواجه‌نوری و آروین صداقت‌کیش فرا گرفت و از تجربیات یوآخیم هاینتس در زمینه‌ موسیقی الکترونیک بهره‌مند گردید. از رضا کروریان دو سی‌دی با نام‌های «اتاق بنفش» و «الکترومینیمال» در زمینه‌ موسیقی الکترونیک منتشر شده است.

گروه موسیقی «یارآوا» به‌ یاد رضا کروریان (آهنگساز موسیقی الکترونیک) مسابقه و جایزه‌ای را به نام این هنرمند و در زمینه‌ موسیقی الکترونیک برگزار می‌کند. این برنامه با همفکری خانواده‌ رضا کروریان برگزار و حمایت مالی این مسابقه توسط خانواده‌ این آهنگساز فقید انجام می‌شود.

منبع: موسیقی ایرانیان

(Visited 21 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *