پست جدید حامی در اینستاگرام

پست جدید حامی در اینستاگرام

آگاهی

دانش بشری مقدس و قابل احترام است اما آنچنان ناچیز و خُرد است که به هیچ وجهی توانایی درک جهان هستی و اسرار و رموز ناپیدا و دست نیافتنی آنرا نخواهد داشت همانگونه که توجیه و توان فهم آغاز و‌ پایان جهان را نداشته است.

قوانین ریاضی و اعداد همانگونه که تا کنون تغییر پیدا کرده اند، تغییر خواهند یافت، آنچنان که پاسخ معادلات با اکتشافات علومی تازه، دستخوش تغییر خواهند شد.

آنچه که کائنات بر پایه‌ی بی پایه‌ی آن استوار است “هیچ” است. فضایی تهی که هر چه هست از آن است، از هستی که خود نیست.

هستِ هستی از نیستی تولد یافته که در ذهن کوتاه بشر موضوعی غیر قابل استدلال و درک است و دانش ضعیف بشر هیچگاه توان حل معادلات ساده‌ی اینچنینی را نخواهد داشت مگر با آگاهی که “ذهن انسان” همواره با آن در جنگ‌است.

سرنوشت ساخته‌ی ذهن بشر است و‌ تقدیرِ از پیش تعیین شده‌ای هرگز وجود ندارد. لحظه، به لحظه اتفاق می‌افتد و کائنات هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای زمان حال و‌ آینده نداشته‌اند و هرگز نخواهند داشت، بلکه لحظه است که لحظه را میسازد و کائنات همانگونه که در لحظه بوجود آمده‌ اند میتوانند در لحظه نابود شوند و به یکباره از میان بروند.

علم و ‌دانش بشری‌ محصول روابط و اتصالات اجتماعی انسان است، در حالی که برخی از اتصالات خاص انسانها به یکدیگر، تواناییهای ماورایی و خداگونه در آنها بوجود میاورد که از آن جمله: عشق، محبت و مهرورزی و بخشش است که کالبد و جان انسان به آن زنده است و بنای هست کائنات است.

 

در حالی که هستی، زندگی و بودن را به رایگان در اختیار همه‌ی موجودات از جمله بشر قرار داده است و در لحظه آنها را به بهترین شکل ممکن حمایت می‌کند، همواره بشرِ متوقع و طلبکار، نارضایتی و اعتراضِ خود را در هر لحظه و به هر شکلی، با زبان و اندام و افکار و اعضاء خود با بدترین حالت ممکن نشان می‌دهد که تکرار و همراه شدن با این چرخه‌ی معیوب و تلاش و پافشاری زیاد برای غرق شدن بیشتر در آن، یک چرخه‌ی دایمی، معیوب، تکراری و ناآگاهانه را بوجود می‌آورد که تحت تاثیر ذهن و اتفاقات ماده در جهان هستی بوده و آگاهی را از بشر دور می‌کند.

علم ساخته‌ی ذهن و بخش کوچکی از جهان هستی است که عامل ورود بشر به این چرخه‌ی ناآگاهی است، چرا که آگاهی با علم متفاوت است، حتی آن علم که بخشی از تولد و ادامه‌ی جهان هستی را توجیه می‌کند و نه همه‌ی آنرا.

آگاهی است که نیازی به توجیه ازل یا ابد و هستی و نیستی ندارد و بر خلاف علم منکر ابد یا همان انتهاست، چرا که نقطه‌ی آغازی برای هستی متصور نیست.

حامی/مهر۹۶

منبع: ریتمو

(Visited 24 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *