کیهان کلهر خبر رسانه‌ها درباره جایزه‌اش را منتشر کرد

کیهان کلهر خبر رسانه‌ها درباره جایزه‌اش را منتشر کرد

کیهان کلهر که سابقه همکاری با فرانسیس فور کاپولا کارگردان معروف و سازنده سه‌گانه پدرخوانده را در کارنامه‌اش دارد با خبرِ جایزه اخیرش را که رسانه‌ها منتشر کرده بودند بازنشر کرد.

کیهان کلهر برنده جایزه Human Spirit “ایزاک اشترن” شد.

کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و آهنگساز، برنده جایزه معتبر بین المللی Human Spirit ایزاک اشترن شد.

بر اساس آنچه در نشست خبری 28 اوت 2018 در سمفونی هال شانگهای به اطلاع خبرنگاران رسید، امسال برندگان جایزه معتبر Isaac Stern Human Spirit Award کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و گروه کر Farmers هستند.

مراسم اهدای جوایز 
مسابقه بین المللی ویولن ایزاک اشترن (SISIVC)
 به همراه اهدای جایزه فعالیت هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن Isaac Stern Human Spirit Award به کیهان کلهر، اول سپتامبر یعنی روز شنبه دهم شهریور ماه 97 برگزار می شود که از شبکه های تلویزیونی کشور چین نیز به صورت زنده پخش خواهد شد.

از آنجاییکه کیهان کلهر اکنون در پیش برنامه کنسرت های خود به سر می برد فرزند ایزاک اشترن یعنی مایکل اشترن به نیابت از کلهر روز شنبه جایزه را دریافت خواهد کرد.

جایزه Human Spirit ایزاک اشترن که از سال 2016 بنیان گزاری شده به منظور احترام به گروهها یا افرادی است که سهم برجسته ای در کمک به بشریت و مسایل انسانی از طریق موسیقی داشته اند.

مسابقه بین المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای به نام این ویولونیست اوکراینی تبار اهل امریکا نام گذاری شده است و خانواده اشترن نیز در این مسابقه که در کشور چین، بندر شانگهای برگزار می شود، حضور خواهند داشت .

همچنین در کنار برگزاری مسابقه بین المللی ویولن، از سال 2016 هر دو سال یکبار جایزه ای برای دستاورد هنری موسیقیدان هایی که آثار و فعالیت آنها به منظور نزدیک کردن انسانها در جهان از طریق موسیقی صورت گرفته و سهم برجسته ای در درک ما از انسانیت از طریق مدیوم موسیقی داشته اند تعلق می گیرد و امسال دومین جایزه دستاورد هنری انسان دوستانه به کیهان کلهر موزیسین برجسته ایرانی تعلق گرفت که آثار و اهداف موسیقایی او اغلب رویکرد بشر دوستانه فراتر از زادگاه و ملیت او را مد نظر داشته و به این منظور ساخته شده اند.

لازم به ذکر است که آزمون بین المللی آیزاک اشترن در کنار آزمونهای بین المللی چایکوفسکی و کوئین الیزابت از معتبرترین آزمونهای موسیقی جهان هستند.

.

عکس از دوست هنرمند آقای سید هاتف حسینی

منبع: ریتمو

(Visited 27 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *