اجرای کنسرت – نمایش “سی” در هاله ای از ابهام

اجرای کنسرت – نمایش “سی” در هاله ای از ابهام

کنسرت – نمایش “سی” که قرار بود در نیمه دوم تیرماه برای بار دوم روی صحنه رود، به دلایل نامشخص در این تاریخ برگزار نمی شود.

اوایل اردیبهشت سال جاری بود که خبر برگزاری دوباره ی کنسرت – نمایش «سی» منتشر شد. بر مبنای خبری که مسئولان برگزاری این برنامه منتشر کرده بودند قرار بود این کنسرت – نمایش در نیمه دوم تیر ماه سال جاری روی صحنه برود.

اما شنیده ها از این حکایت دارد که کنسرت – نمایش «سی» در این تاریخ برگزار نخواهد شد و اجرایش به زمان دیگری موکول شده است. برخی شنیده ها از تعلیق تمرین های این برنامه روایت دارد. هنوز علت مشخصی برای این امر از سوی برگزار کنندگان این برنامه اعلام نشده است.

با اینکه قرار بود این کنسرت – نمایش در نیمه دوم تیر 1397 روی صحنه برود، اما تا کنون که دهم تیرماه است، هیچ تبلیغی برای برگزاری این برنامه صورت نگرفته و حتی بلیت فروشی این برنامه هم شروع نشده است. همچنین هیچ کدام از بازیگران این کنسرت – نمایش هم تا کنون معرفی نشده اند.

به نظر می رسد در بخش دوم کنسرت – نمایش “سی” دیگر خبری از حضور بهرام رادان نخواهد بود.

کنسرت-نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌‌ «تهمورس پورناظری» قصد داشت بار دیگر با پرداختن به داستان‌های هویت‌سازِ ملی از نیمه‌ تیرماه، اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد؛ اما در حال حاضر روی صحنه رفتن این اجراها در هاله ای از ابهام است.

نخستین بخش از کنسرت – نمایش «سی»، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبان بود.

«همایون شجریان» -خواننده‌ کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار و در بخش دوم این برنامه قرار است در نقشی دیگر به صحنه رود.

«سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ی پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر، موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود.

با این اوضاع باید دید بخش دوم کنسرت – نمایش «سی» در چه تاریخی برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *