آلبوم «همه از آن شب بود» اثر بابک پیام منتشر شد

آلبوم «همه از آن شب بود» اثر بابک پیام منتشر شد

 «بابک پیام» پس از ده سال اولین آلبوم رسمی خود را با حضور شخصیت‌های مطرح موسیقی منتشر کرد.

این آلبوم 8 قطعه به نام‌های «چه بی خنده بودم»، «همه از آن شب بود»، «ای روشنایی»، «جاده می‌برد»، «مترسک»، «زمین سوخته»، «ضیافت» و «دل شکن» دارد که حسین صفا و نیما پولادوند ترانه‌های آن‌ها را سروده اند و آهنگسازی تمامی قطعات بر عهده خود خواننده بوده است. همچنین «بهنود یخچالی» تنظیم قطعات را برعهده داشته است.

ضبط این اثر که بیش از یک دهه از عمر ساخت اولین آهنگش (مترسک-1382) می‌گذرد، در استودیو پاپ با صدابرداری «امید اصغری» و میکس و مسترینگ «میلاد فرهودی» انجام شده است.

علی جعفری پویان، میثم مروستی، میلاد و مهرداد عالمی، بابک پیام و بهنام رهنما به‌عنوان نوازنده در این آلبوم حضور دارند.

بابک پیام درباره این اثر گفت:

آلبوم «همه از آن شب بود» بر پایه ترانه بنا شده است. این مجموعه کلام، حاوی حرف‌هایی است که هرگز زمان مناسب برای بیان آن‌ها فراهم نشد! صدای لحظه‌های ساکن که اغلب در سکوت شکل گرفت و گاهی هم به ملودی در آمد و این شگفت‌‌انگیز است که یک شعر در جهان خالقش نقش ببندد و روزی به دستت برسد و آیینه‌ مکتوب تو بشود. من شانس این تجربه‌ بزرگ را از قلم زیبا و توانمند حسین صفا و نیما پولادوند عزیزم دارم.

او همچنین درباره مراحل تولید این آلبوم بیان کرد:

در روند ساخت آهنگ روی این هشت ترانه تمام سعی خود را کرده‌ام که لحن ترانه را نمایان‌ سازم و آن را در حد بضاعت و مشاهداتم به آهنگ درآورم. این کار در تمام قطعات آلبوم با ساز گیتار انجام شده، غیر از قطعه «ای روشنایی» که با پیانو ساخته شده است. تنظیم کل قطعات نیز با محوریت ساز گیتار در قالب یک راک استایل پاپ بر عهده بهنود یخچالی بود که به بهترین شکل ممکن و با مهارت انجام داده است.

بهنود یخچالی نیز درباره این اثر اظهار کرد:

روزی که بابک پیام با ایده‌اش در مورد آلبوم به سراغم آمد، من با حجم زیادی از ملودی‌ها و موسیقی‌هایی مواجه شدم که به‌صورت ماکت آماده شده بودند و نیاز به تنظیم و ایجاد عطر و طعمی واحد در قالب یک آلبوم در آن‌ها حس می‌شد. با توجه به صحبت‌هایی که کردیم و کاراکتری که من از ملودی‌های بابک می‌گرفتم، بر آن شدم تا قطعات‌ با لحن موسیقی راک تنظیم شوند.

یخچالی درباره سازبندی آلبوم گفت:

نوع سازبندی هم اهمیت بسیاری داشت و با توجه به کاراکتر موسیقی و توضیحات قبل از پیانو، الکتریک پیانو، گیتار آکوستیک، گیتار نایلون، گیتار لید، ارکستر سازهای زهی، درام، پرکاشن و بعضی از ادوات الکترونیکی استفاده کردیم.

منبع: موسیقی ما

(Visited 105 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *