تمام خوانندگانی که برای جام جهانی ۲۰۱۸ آماده‌اند

تمام خوانندگانی که برای جام جهانی ۲۰۱۸ آماده‌اند

همواره در زمان ورود تیم ملی فوتبال به جام جهانی هنرمندانی برای خواندن قطعه جام‌جهانی انتخاب و آن اثر بدرقه راه ملی پوشان می‌‎شود. هر دوره‌ای که ایران در جام جهانی حضور پیدا کرده، قطعه موسیقی جام‌جهانی توسط خواننده‌ای ایرانی خلق شده است.

بر اساس تفاهم‌نامه فدراسیون فوتبال و بنیاد فرهنگی هنری رودکی، مسئولیت تهیه سرود‌های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بر عهده این بنیاد گذاشته شده است. در این دوره نیز با وجود حرف و حدیث‌هایی که در انتخاب خواننده جام جهانی وجود داشت گزینه‌های متعددی در رسانه‌ها منتشر شدند و هر بار بنیاد رودکی از اعلام نام این خوانندگان سرباز زد و آن را منوط به خبر رسمی از خود این بنیاد دانست.

در کنار این خبررسانی‌ها اما اقدامی که انتخاب سرود و خواننده جام جهانی را در این دوره از سایر دوره‌ها متمایز می‌کرد ابتدا انتخاب ترانه و متن اثر و سپس خواننده آن بود. کاری که در دوره‌های گذشته با انتخاب خواننده و سپس خلق متن کار انجام می‌شد. نکته دوم انتخاب دو خواننده در کنار هم بود تا با همراهی هم این اثر را خلق کنند.

با وجود خبرهای مختلف و گاها متناقض در رسانه‌ها درباره خواننده جام جهانی اما بالاخره در تاریخ 30 اردیبهشت 1397 در قالب مراسم بدرقه ملی‌پوشان و رونمایی از سرود‌های تیم ملی فوتبال در تالار وحدت از قطعه “یازده ستاره” با صدای سالار عقیلی و دو قطعه بی کلام شهرداد روحانی با قطعه ای به آهنگسازی فریدون شهبازیان رونمایی شد.

علاوه بر آثار رسمی آماده شده برای سرود تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2018 روسیه، هنرمندان دیگری نیز به صورت مستقل در قالب برنامه های گوناگون با اجرای آثار به حمایت از تیم ملی برخواستند.

 

محمد بحرانی، مهران نائل و در کنار آنها جناب خان نیز همچون جام جهانی گذشته امسال نیز برای تیم ملی فوتبال ایران کلیپی را آمده کرده اند که تاکنون بارها از برنامه خندوانه پخش شده است. این کلیپ در فضای مجازی با استقبال مخاطبان و هواداران فوتبال روبرو شده است.

منبع: میزان

(Visited 49 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *