کاوه آفاق برای شهیدان سردشت خواند

کاوه آفاق برای شهیدان سردشت خواند

کاوه آفاق جدیدترین کنسرت خود را نهم دی‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار کرد که با استقبال مخاطبان روبرو شد.
در بخشی از این کنسرت قطعه «شهر من کو» اجرا شد؛ آفاق پیش از اجرای این قطعه گفت: من پس از زلزله کرمانشاه به آنجا رفته بودم؛ شهر سردشت در آن منطقه اولین شهری است که در دنیا شیمیایی شده است. جالب اینجاست که در هیروشیما به عنوان اولین شهری که مورد حمله بمب اتم قرار گرفته خیابانی به نام سردشت وجود دارد و در سردشت خیابانی به نام هیروشیما هست. ما باید حساب افرادی که دلاورانه برای کشورمان جنگیدند و شهید شدند را با بقیه جدا کنیم. می‌خواهم این قطعه را به مردم سردشت تقدیم کنیم.
هنگام اجرای این قطعه نوازندگان ارکستر آفاق با ماسک‌های شیمیایی حضور داشتند.

بیشتر بخوانید: کاوه آفاق: جان‌لنون بند پوتینمم نیست/جزیره انگلیس اندازه خراسان هم نیست

این خواننده که همواره به صراحتِ گفتار در میان طرفدارانش شهرت دارد، در بخش‌های از کنسرت شب گذشته، صحبت‌هایی مطرح کرد که به نوعی مقابله با آفتِ این روزهای موسیقی ایران بود. چندی است که تهیه‌کنندگانِ سودجو تنها برای درآمد بیشتر، به رو کردنِ خوانندگانی می‌پردازند که کمترین میزان سابقه و تجربه را دارند و تنها با چند قطعه این خوانندگان را معرف می‌کنند و روی صحنه می‌آورند.
آفاق گفت: خیلی وقت است که در موسیقی ایران کسانی هستند که در طول سال کنسرت‌های بسیاری برگزار می‌کنند. برگزاری تعداد زیاد کنسرت به خودی خود، چیز بدی نیست، اما نه این که این خوانندگان سطح کارشان را ارتقاع ندهند. روزی که هجده سالم بود و برای خواندن در یک مراسم جشن رفته بودم، چون بلد نبودم، از مهمانی بیرونم انداختند. هستند کسانی که کارشان را از عروسی‌ها شروع کرده‌اند و الان مجوز دارند و در کشور خودمان هم کنسرت می‌دهند، اما سطح کارشان همچنان در حدِ همان عروسی‌هاست. اگر می‌خواهید بدانید هنرمندی ماندگار هست یا نه، ببینید در 60 سالگی هم مثل همان روز اولش می‌خواند یا نه! ببینید خواننده‌ زمانی که سنش بالا رفت باز هم برای هوادارانش «بق‌بقو» می‌کند یا پیشرفت کرده است. تهیه کنندگان از من می‌خواهند کاری بکنم که هر روز بالای صحنه باشم اما من این کار را نمی‌کنم.
او تاکید کرد:‌ هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند. همان‌طور که من را از عروسی انداختند بیرون؛ من خواننده‌ی عروسی نبودم و به درد آن فضا نمی‌خوردم. خوانندگانی هم هستند که از این صحنه باید بیرون انداخته شوند. منظور همان خواننده‌ای است که هنوز آلبوم نداده، سه قطعه بیشتر ندارد و هر شب روی صحنه است. باید کسی که سه آهنگ دارد و هر روز روی صحنه است را باید رسوا کرد. این خواننده نباید هر روز این بالا باشد. این خواننده باید برود در مسابقه‌ی خوانندگی شرکت کند، رشد کند، کار کند، زمین بخورد، آلبوم تولید کند و آرام آرام روی صحنه هم بیاید. اینجا و تالار وحدت جای امثال این خوانندگان نیست. اینجا مال آدم‌هایی است که سختی‌ها را کشیده‌اند و همچنان حاضر نیستند «دیش‌دن دَرَن» بزنند.
آفاق در این کنسرت دو قطعه از آلبوم جدیدش که البته هنوز منتشر نشده را اجرا کرد. یکی از از این قطعه‌ها «باشگاه بازنده‌ها» نام داشت که اثری درباره‌ی نوازندگان خیابانی است.
خواب بازی، باشگاه بازنده‌ها، حق، بدرود، اتاق آبی، ملودی، حس، شهر من کو، ضدگلوله، عطرتو، دل، پرانتز، فلوکستین، بیگانه، عبور، کلنجار، ماسک و شال قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند.
مسعود فروتن، محمد شیروانی، مجید برزگر،علی احمدزاده،محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، بهاره رهنما، نازنین بیاتی،بهرنگ توفیقی،علیرضا اولیایی،معصومه کریمی و رستاک حلاج از جمله مهمان‌های این اجرا بودند.
در این کنسرت؛ آرمان مهربان رهبر ارکستر و نوازنده پیانو و سینتی سایزرها، پیام زمانی درامر، شهاب آفاقی و آندره خاچیکیان نوازنده گیتار الکتریک و مهرداد حامدی گیتارباس و آرمان تبریزیان گیتار تک، کاوه آفاق را همراهی کردند.
کنسرت این خواننده به تهیه کنندگی موسسه«ایران کنسرت» در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

 

منبع: تسنیم

(Visited 55 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *