یادی از استاد شجریان در برنامه شب یلدای شبکه یک

یادی از استاد شجریان در برنامه شب یلدای شبکه یک

رسول نجفیان در برنامه شب یلدای علی ضیا از مردم خواست به ادبیات توجه بیشتری کنند و فریدون آسرایی هم از انتشار آلبوم جدیدش خبر داد و تاکید کرد محمدرضا شجریان را استاد خود می‌داند.

سیدعلی ضیا در برنامه شب یلدای شبکه یک، میزبان چهره‌های مختلفی بود که رسول نجفیان و فریدون آسرایی از جمله آنها بودند.

نجفیان در برنامه علی ضیا، هم به شاهنامه‌خوانی پرداخت و هم برای فرمول یکی‌ها فال حافظ گرفت. او همچنین درباره شب یلدا اظهار کرد: «مردم در شب چله تا صبح می‌نشستند تا ظلمت و سیاهی نتواند بماند. تمام هدف ادبیات ما که تحت تاثیر عرفان اسلامی است این است که دل‌های مردم را از کینه و نفرت و تفرعن دور کند و به شادی و دوستی پیوند بزند.»

این بازیگر تصریح کرد: «در جمعی بودیم و همه می‌گفتند خوش به حال ایرانی‌ها که نفت دارند. ادیبی پاکستانی بلند شد و گفت نفت این‌ها یک روز تمام می‌شود اما این‌ها ادبیاتی دارند که ادبیاتشان همیشگی است. عزیزان لطفا به ادبیات توجه کنید.»

فریدون آسرایی هم که یکی از قطعات جدیدش را در برنامه رونمایی کرد، در سخنانی گفت: «بعد از ۴ سال در حال جمع‌آوری آلبوم هستم و هنرمندان مختلفی از جمله بهروز صفاریان در این آلبوم حضور دارند.»

او افزود: «من سن و سال دار هستم و دوستان محبت می‌کنند و به من استاد می‌گویند اما من استاد نیستم و استاد بنده آقای شجریان هستند و تا وقتی ایشان هستند جرئت نمی‌کنم روی خودم اسم استاد بگذارم. من فقط ته صدایی دارم.»

خواننده «گل هیاهو» ادامه داد: «امروز آقایی به من گفت من با آهنگ «آهای خوشگل عاشقِ» شما با خانمم ازدواج کردم و خداراشکر هنوز با هم هستیم.

آسرایی در واکنش به مشکلات جامعه اظهار کرد: «خیلی‌ها می‌گویند هنرمنردان در قبال جامعه مسئولند. امیدوارم مشکلاتی که در جامعه با آنها گریبانگیریم از مشکلات جامعه کارگری تا دانش آموزانی که در آتش سوزی سوختند و با خانواده‌هایشان همدردی می کنم، مشکلات بازنشسته‌ها و… حل شود. امیدوارم مسئولان تدبیری بیندیشند و دولت نگاه جدی‌تری کند. می‌دانم تحریم هستیم و… اما باید به فکر بود.»

منبع: خبرآنلاین

(Visited 15 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *