گروه «زنده‌رود» 25 آذر در رودکی می‌نوازد

گروه «زنده‌رود» 25 آذر در رودکی می‌نوازد

گروه موسیقی «زنده رود» به سرپرستی و آهنگسازی «امیرمسعود امیری» 25 آذرماه در تالار رودکی به اجرای برنامه می‌پردازد. این ارکستر در دوبخش به اجرای برنامه می‌پردازد. این برنامه ابتدا در دستگاه «ماهور» با پیش درآمدی از استاد علی اکبر شهنازی آغاز می‌شود و در ادامه سازو آواز اجرا می‌شود. تصنیفی از «عبدالحسین برازنده اصفهانی» و تصنیف «هرچه باداباد» از ساخته‌های داریوش آریان پور و شعر فریدون مشیری از دیگر بخش‌های این برنامه است.

قسمت دوم برنامه در آواز بیات اصفهان انجام می‌شود. این بخش با منظومه گل آفتابگردان از ساخته های امیرمسعود امیری و شعر دکتر شفیعی کدکنی آغاز و در ادامه تصنیف «پگاه» از ساخته های امیرمسعود امیری و در ادامه قطعات آوازی به‌همراه نی استاد حسن منصوری در حال و هوای محلی بختیاری اجرا می‌شود. در آخر این بخش تصنیف «مهر میهن» از ساخته های امیرمسعود امیری و شعر « رهی معیری » برنامه به پایان می‌رسد .

در این برنامه با آواز و آهنگسازی «امیر مسعود امیری» حسن منصوری، سجاد منصوری، داریوش آریان پور، حمیدرضا آفریده، پدرام جوادزاده، نیما انجو، علی بیک مرادی،‌ اشکان الماسی، امین رحیمی و امیررضا نصیری نوازندگی می‌کنند.

گروه موسیقی «زنده رود » در سال ۱۳۸۸ به سرپرستی امیرمسعود امیری خواننده ، نوازنده سه تار و آهنگساز – به ثبت رسید و تاکنون اجراهای متعددی در شهرستان‌ها و تهران داشته است .

منبع: موسیقی ما

(Visited 13 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *