نشست رسانه‎ای فستیوال «موسیقی و آزادی» برگزار شد

نشست رسانه‎ای فستیوال «موسیقی و آزادی» برگزار شد

نشست رسانه‌ای فستیوال «موسیقی و آزادی»با حضور هنرمندان شرکت کننده صبح امروز(چهارشنبه) در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد.

این فستیوال از تاریخ ۱۸ آذر لغایت ۲۵ دی در برج آزادی برگزار می‌شود و شهریار مسرور، گروه مدار (پرهام علیزاده)، گروه دگردیس (فرشاد رمضانی)، هومن اژدری، امیراشکان غلامی، گروه کانال، گروه مون هد، گروه بادزنگ، فواد قمشه‌ای، پیل دم، گروه ضرب و فوت (رضا تاجبخش)، گروه هشتگ تهران، سبحان اکرامی و اشکان ماهری گروه‌ها و هنرمندانی هستند که در این فستیوال اجرا خواهند داشت.

یاشار درفشه دبیر این فستیوال در ابتدای این نشست گفت: انگیزه‌ ما برای فستیوال اتحاد بچه‌های موسیقی بود. من با عزیزان هنرمند سالیان سال است که دوست هسیم. استقبال از این سبک موسیقی به دلیل وجود اجرا‌های زیاد، هزینه بلیت و تغییر سلیقه مردم کمتر شده و هر گروهی شاید یک الی دوبار در سال بتواند اجرا بگذارد.

وی افزود: این فستیوال به صورت مشترک با بنیاد رودکی به مدیریت آقای صفی پور و مدیر عامل برج آزادی برگزار خواهد شد و فکر می‌کنم اولین بار است که بنیاد رودکی از این نوع فستیوال‌ها حمایت می‌کند.

در ادامه از هر گروه نماینده‌ای به معرفی برنامه و تاریخ اجرای گروه خود پرداخت.

فرشاد رمضانی سرپرست گروه دگردیس گفت: به دلیل نبودن سیستم تهیه کنندگی مناسب محرومیت‌هایی داریم اما با تمام قوا و با تمام سختی‌ها پایداری کردیم.

وی افزود:سبک ما راک است و قطعه‌های دو آلبوم شیدایی را شب‌های ۱ ، ۲ و۲۰ آذر در این فستیوال اجرا کنیم.

شهریار مسرور دیگر هنرمند شرکت کننده گفت: امیدوارم اتفاق‌های این چنینی تکرار شود. سبک ما راک است و با دوستانی که همکاری می‌کنم چندسالی است که یکدیگر را می‌شناسیم. امیدوارم این فستیوال به خوبی برگزار شود. قطعه‌های قدیمی و چندکار جدید در کنسرت ما اجرا و افتتاحیه با گروه ما در ۱۸ آذر برگزار می شود.

پرهام علیزاده نماینده گروه مدار بیان کرد: سبک ما فیوژن ترکیب موسیقی الکترونیک و آواز ایرانی است. از دو سال گذشته همکاری ام با گروه آغاز شده و اجرای ما ۱۹ آذر برگزار می شود.

هومن اژدری نیز ضمن معرفی گروهش،اظهار داشت: سبک گروه راک است و ۲۵ آذر به روی صحنه خواهیم رفت. قطعه‌هایی که در کنسرت قبلی اجرا کردیم را مجدد اجرا خواهیم کرد به اضافه قطعه‌هایی که در روز‌های آینده منتشر می‌شود.

یکی از نماینده‌های گروه کانال توضیح داد: سبک گروه کانال راک و فیوژن است و کنسرت ما دوم دی ماه برگزار می شود. اولین آلبوم ما سال ۸۹ در بازار موسیقی عرضه شد.

امیراشکان غلامی در معرفی گروهش بیان کرد: قطعه‌هایی از آلبوم دوم، سوم و چهارم در این کنسرت که ۱۷ دی برگزار می‌شود، اجرا می کنیم.

داریوش صالح پور یکی از اعضای گروه ضرب و فوت که شنبه آینده نیز به مناسبت روز جهانی ایدز کنسرتی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می کند، گفت: اجرای ما با سبک الکترونیک در این فستیوال 18 دی ماه است.

مازیار خواجیان یکی از اعضای گروه هشتگ تهران تصریح کرد: آلبوم ما مرداد امسال منتشر شد و 23 دی در این جشنواره به روی صحنه می رویم.

ژوبین عسکریه سرپرست گروه پیل دم ضمن معرفی گروهش بیان کرد: سبک گروه ما تجربی است و برخلاف گروه های دیگر روتین نیست. در سال 84 گروه تشکیل شد و در سال 90 اولین اجرای ما برگزار شد که خوشبختانه هرساله با هواداران دیدار می کنیم اما به دلیل نداشتن مجوز خواننده نداریم و موسیقی ما بی کلام است.

اشکان ماهری در ادامه نشست گروه خود را معرفی کرده و بیان کرد: دو سال پیش آلبوم پرگار با آهنگسازی بنده به بازار موسیقی آمد که خوشحالم اولین اجرای گروهمان 13 آذر در این فستیوال خواهد بود. سبک گروه ما آزاد است.

فواد الهی قمشه ای با بیان اینکه اگر ما دیده می شویم رسانه این کار را انجام می دهد،گفت: موسیقی ما الکترونیک است.دو قطعه تا قبل از کنسرت از من منتشر می شود. من در افتتاحیه نیز گیتار می نوازم و زمان اجرای ما 11 دی است.

مسعود دلجو از گروه مون هد نیز بیان کرد: گروه ما از رشت در این فستیوال شرکت کرده است که در تاریخ 9 دی به روی صحنه می رویم. اولین آلبوم ما در روزهای آینده منتشر خواهد شد که خوانندگی قطعه ها بر عهده من است.

مازیار سلطانی اعضای یکی دیگر از گروه های حاضر در این فستیوال گفت: بنده خواننده گروه هستم که نوازندگی گیتار نیز بر عهده بنده است و گروه ما 3دی به روی صحنه می رود.

سبحان اکرامی سرپرست گروه سبحان که اجرای این نشست را نیز برعهده داشت، گفت: گروه ما 24 دی به مناسبت افتتاح مجموعه برج آزادی قطعه های خاطره انگیز و قدیمی را با تنظیم جدید اجرا می کند.

درفشه درخصوص مسائل مالی این فستیوال تصریح کرد: از هرگروه یک میلیون تومان بابت ورودیه دریافت شده و پس از اتمام این فستیوال هزینه به صورت پنجاه-پنجاه بین برگزار کننده و گروه ها تقسیم می شود.

وی در پایان این نشست نکاتی را بیان کرد و گفت: آقای دلجو از رشت در این نشست و فستیوال حضور دارند، گروه مون هد کاندید بهترین آهنگسازی آلبوم و اشکان ماهری موفق به دریافت جایزه بهترین آلبوم در جشنواره باربد شدند. یکی دیگر از نکات قابل توجه در این فستیوال این است که چند گروه برای اولین بار آلبوم خود را منتشر می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

(Visited 15 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *