مشهد هشتم و نهم آذر میزبان کنسرت موسیقی می‌شود

مشهد هشتم و نهم آذر میزبان کنسرت موسیقی می‌شود

گروه میرزاعبدالله به آهنگسازی و سرپرستی مازیار شاهی و خوانندگی حسین علیشاپور به مشهد می‌رود.

به گزارش ایلنا، گروه «میرزاعبدالله» به آهنگسازی و سرپرستی مازیار شاهی و خوانندگی حسین علیشاپور پنجشنبه و جمعه هشتم و نهم آذر در سالن ادیب در مشهد روی صحنه می‌رود.

مازیار شاهی (نوازنده و آهنگساز) در مورد این اجرا گفت: من به همراه گروه «میرزاعبدالله» که از بهترین هنرمندان موسیقی کشور هستند، ۸ و ۹ آذر در مشهد برنامه‌ای را در دستگاه شور و آواز دشتی اجرا خواهیم کرد.

او در مورد جزییات این برنامه گفت: آهنگ‌های این اجرا از ساخته‌های من هستند که برخی از آن‌ها برای اولین‌ بار در این برنامه اجرا می‌شوند. «شب عاشقی»، «رحیل»، «ببارد خزانم»، «سر پروازم نیست»، «تا سحر» و «هوای روی تو دارم» برخی از قطعاتی هستند که در این برنامه اجرا می‌کنیم.

شاهی در ادامه افزود: شانس بزرگی که دارم این هست که با مجموعه‌ای از هنرمندانِ کم‌نظیر موسیقی ایرانی دوست هستم. در این روزگار که فرصت هم‌نشینی و هم‌نفسی خیلی دست نمی‌دهد، سعی کردیم به بهانه‌ گروه، هر هفته یکدیگر را ببینیم و این بهانه، نیازمند هدف‌گذاری است. فعالیت‌های گروه هم یا به اجرا یا به آلبوم ختم می‌شود. ما در گروه میرزاعبدالله، این دو مورد را به موازات پیش می‌بریم.

او در مورد قطعات این برنامه توضیح داد: تصنیف «هوای روی تو دارم» پیشتر در آلبوم «قافله‌سالار عشق» اجرا شده و «ببارد خزانم» نیز به شکلی دیگر در همان آلبوم اجرا شده، اما بقیه‌ آهنگ‌های این اجرا، تا به حال منتشر نشده ‌است. ضبط گروهی‌ این آهنگ‌ها انجام شده و به‌عنوان اولین آلبوم‌ گروه «میرزاعبدالله» منتشر خواهد شد.

نوازندگان گروه عبارتند از: علیرضا دریایی (کمانچه)، هوشمند عبادی (نی)، گوهرناز مسائلی (تمبک)، یحیی علوی (سنتور)، حمیدرضا برزویی (سنتور بم)، آوا اره‌سازان (عود)، محسن فروغی (موراژ)، محمد یوسفی (نی).

مازیار شاهی متولد ۱۳۶۰ در مشهد، آهنگساز و نوازنده‌ تار و سه‌تار است. او در دو گروه «عارف» به سرپرستی زنده‌یاد پرویز مشکاتیان و گروه «شیدا» به سرپرستی زنده‌یاد محمدرضا لطفی به عنوان نوازنده‌ تار حضور داشته و جزو معدود نوازندگان جوانی است که با هر دوی این اساتید ممتاز موسیقی ایرانی همکاری داشته است. آلبوم‌های «مشق عشق»، «در مکتب عشق»، و «قافله‌سالار عشق» جزو آثار شخصی او و نوازندگی در آلبوم‌های «وطنم ایران»، «یادواره‌ی عارف»، «سایه‌ی جان»، و «هنر گام زمان» در گروه «شیدا»ی استاد محمدرضا لطفی بخشی از فعالیت‌های هنری او هستند.

منبع: ایلنا

(Visited 11 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *