نمایش بزم رزم در برنامه «عصرانه مستند»

نمایش بزم رزم در برنامه «عصرانه مستند»

چهارمین برنامه از سلسله نشست‌های «عصرانه مستند» به فیلم «بزم رزم» ساخته سیدوحید حسینی اختصاص یافت.

فیلم مستند «بزم رزم» با حضور سیدوحید حسینی، کارگردان و مهدی یزدانی خرم، منتقد؛ سه‌شنبه 6 آذرماه در برنامه «عصرانه مستند» که به همت خانه مهر رضا برگزار می‌شود، به نمایش درمی‌آید. حضور در این نشست برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

«بزم رزم» سرگذشتِ پر فراز و نشیبِ موسیقیِ ما در سال‌های جنگ است. روایتِ هم‌زمانِ 2 داستان؛ داستانِ جوانانی که برای حفظِ میهن از جان گذشتند و داستانِ اهلِ موسیقی که از یک سو به زبان و ابزار خود در راهِ وطن واردِ میدان شدند و از سویی دیگر برای حفظِ موسیقیِ ایرانی کوشیدند و پیروزِ هر دو میدان ایران است و موسیقیِ ایران.مستند «بزم رزم» به تهیه‌کنندگی سیدوحید حسینی و مهدی همایونفر ساخته شده است.

سیمرغ بلورین بهترین پژوهش فیلم مستند از سی و پنجمین جشنواره فیلم فج و دیپلم افتخار و تندیس بهترین پژوهش از دهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت دیپلم افتخار ازجمله جوایز این مستند پژوهش محور است.

در مستند «بزم رزم» با حدود ۲۰ چهره موسیقی همچون حسین علیزاده، مجید درخشانی، بیژن کامکار، کامبیز روشن روان، حسام الدین سراج، علی اکبر شکارچی و … گفتگو شده است.

مراسم نقد و بررسی و نمایش فیلم مستند «بزم رزم»  سه‌شنبه 6 آذرماه ساعت ۱۷: ۳۰ در خانه مهر رضا به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بیمارستان دی، نرسیده به پل همت، نبش کوچه نیلو، پلاک یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم رایگان و آزاد است.

پیش از این مستندهای «آوانتاژ» ساخته محمد کارت، «متهمین دایره بیستم» ساخته حسام اسلامی و «زنانی با گوشواره‌های باروتی» ساخته رضا فرهمند در برنامه «عصرانه مستند» به نمایش درآمده‌اند.

خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با راه‌اندازی «عصرانه مستند» به نمایش مستندهای شاخص به ویژه با رویکرد اجتماعی می‌پردازد و هدف از آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر فرهنگ و هنر به ویژه سینما است.

منبع: ایلنا

(Visited 12 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *