امید حجت: جوانان بااستعداد موسیقی پاپ باید شناسایی شوند

امید حجت: جوانان بااستعداد موسیقی پاپ باید شناسایی شوند

امید حجت، نوازنده‌ گیتار الکتریک، آهنگساز و خواننده درباره وضعیت موسیقی پاپ گفت:

به نظر من موسیقی پاپ هیچ مشکلی ندارد. ما در موسیقی پاپ دغدغه‌های فراوانی داریم. بسیاری از جوانان استعدادهای بالایی دارند که باید این جوانان را در مسیر درست هدایت کنیم تا به بیراهه نروند.

حجت در ادامه بیان کرد:

بسیاری از این استعدادها به دلیل نداشتن پول کافی برای اینکه وارد این حوزه شوند کم‌کم ناامید و خاموش می‌شوند. من خودم با صداهای خیلی خاص مواجه شدم و تا جایی که توانستم کمک کردم، اما باید توجه داشت کمک من یک نفر به جایی نمی‌رسد، در نتیجه شرکت‌ها باید از این استعدادهای جوان حمایت کنند.

این خواننده افزود:

البته اگر من هم به‌تنهایی شکایت کنم صدای من به گوش هیچ‌کس نمی‌رسد. مثلاً چند سال پیش من انتخاب می‌شدم ولی الان خودم انتخاب می‌کنم، در نتیجه بسیاری از جوانان نه انتخاب می‌شوند و نه می‌توانند انتخاب کنند در نتیجه نمی‌توانند هنر خود را ارائه دهند.

این نوازنده در ادامه تأکید کرد:

موسیقی پاپ باید جوانان بااستعداد را پیدا کند و آن‌ها را به جامعه معرفی کند. متأسفانه کسی نیست این نوع موسیقی را ارزیابی کنید. موسیقی پاپ مورد توجه بسیاری از مخاطبان است در نتیجه باید نقاط قوت و ضعف این حوزه را بشناسیم و اگر ضعفی وجود دارد آن ضعف‌ها را برطرف کنیم.

امید حجت خاطرنشان کرد:

ما باید به بسیاری از خوانندگان بها بدهیم، زیرا این خوانندگان واقعاً صدا دارند و فن بیان دارند. در نتیجه شرکت‌های موسیقی باید به‌عنوان اسپانسر از هنرمندان جوان هم حمایت کنند. حتی اگر خود من نوآوری نداشته باشم باید کنار بروم.

این خواننده در پاسخ به این پرسش که چرا خواننده‌های امروزی به‌جای دغدغه ماندگار شدن دغدغه استیج دارند، گفت:

این موضوع باید به‌صورت کارشناسی بررسی شود. به‌طور کلی در کنار مخاطبان بودن و روی صحنه رفتن لذت خاصی دارد که اگر صد بار هم به صحنه رویم این حس کمرنگ نمی‌شود. خوانندگان شیرینی استیج را دوست دارند. البته بهتر است در ابتدا خواننده با آهنگ‌هایش شنیده شود و سپس به صحنه رود، زیرا در غیر این صورت به‌سرعت از ذهن‌ها محو می‌شود و ماندگاری نخواهد داشت.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 11 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *