جشنواره «ذکر و ذاکرین» برگزار می شود/ میزبانی در زاهدان

جشنواره «ذکر و ذاکرین» برگزار می شود/ میزبانی در زاهدان

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فراخوانی از برگزاری جشنواره ملی «ذکر و ذاکرین» در استان سیستان و بلوچستان طی دی ماه سال ۱۳۹۷ خبر داد.

معرفی آیین های دینی و مذهبی، نشان دادن غنا و تکثر فرهنگی اقوام و مذهب در ایران، آشنا شدن نسل جوان و امروزی با مواریث گذشتگان، ایجاد نشاط معنوی با تکیه بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و تولید آثار ارزشمند علمی و پژوهشی اهداف برگزاری این دوره از جشنواره اعلام شده است.

موسیقی آیینی عبادی اقوام ایرانی شامل حماسی، آوازها، نغمات، آیین ها، مدح و منقبت پیامبر و ائمه اطهار (ع)، مناجات، حکمت خوانی، حکایت خوانی مذهبی و معراج خوانی، آوازهای ستایشی و نیایشی در سه بخش «آواها و نغمات»، «همخوانی و همنوازی»، «همخوانی و همنوازی همراه با آیین های مذهبی اقوام ایرانی» موضوعات جشنواره ملی «ذکر و ذاکرین» را تشکیل می دهد.

جشنواره ملی «ذکر و ذاکرین» دی ماه سال ۱۳۹۷ با حضور گروه ها و هنرمندان مختلف فعال موسیقی اقوام ایران به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زاهدان و انجمن موسیقی استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

منبع: مهر

(Visited 25 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *