تدارک برنامه‌هایی برای فارغ‌التحصیلان هنرستان موسیقی

تدارک برنامه‌هایی برای فارغ‌التحصیلان هنرستان موسیقی

سند همکاری مشارکت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش امضا شد و مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری مشترک در اسرع وقت تهیه شود و به امضای دو طرف برسد.

در این جلسه که به منظور توسعه آموزش هنر در وزارت آموزش و پرورش و تعامل منسجم‌تر بین دو وزارتخانه در حوزه آموزش‌های مهارتی شاخه کاردانش و هنرستان‌های هنرهای زیبا برگزار شد، «سید مجتبی حسینی» معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت:

جلسه امروز ماحصل گفت‌وگوهای دامنه‌دار دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری معاونت امور هنری و دفتر کاردانش، دفتر تالیف کتب درسی و دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش برای رسیدن به تفاهم‌نامه‌هایی هم‌سو با رشد و توسعه هنر است. با توجه به تنوع هنر در سرزمینمان، رشد و توسعه هنر، تربیت هنرمند خلاق و تکریم هنرمند به عهده دو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش است. یکی از افتخارات ما در خاورمیانه قدمت هنرستان صد ساله موسیقی است. ما در برهه‌ای از زمان هستیم که آموزش هنر امری فرآیندی‌تر از آموزش‌های دیگر است. امیدوارم با نگاه مشترک و همکاری‌های نزدیک به خصوص با توجه ویژه‌ای که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش آموزش هنر دارد به نتایج مهم و پرباری برسیم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت مصوبه 477 شورای عالی انقلاب فرهنگی و ترویج آموزش هنر گفت:

با وجود 140 دانشگاه و دانشکده هنر و حدود 341 دانشجوی هنر، ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تعامل و همکاری با وزارت علوم نیز آمادگی داریم.

حسینی با اشاره به برگزاری صدمین سال تاسیس هنرستان موسیقی پسران گفت:

دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری معاونت امور هنری برنامه‌هایی برای تجلیل از هنرمندان و فارغ‌التحصیلان هنرستان تدارک دیده و امیدوارم نگاه به هنر و آمایش سرزمینی هنر و مقام هنرمند با همکاری متقابل جدی‌تر پیگیری شود، ما در این راه آماده همکاری و رسیدن به نگاه و تفاهمنامه مشترک دو وزارتخانه هستیم.

منبع: موسیقی ما

(Visited 16 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *