ترانه‌های سخیف مجوز می‌گیرند اما کار هنرمندان موسیقی اصیل نه!

ترانه‌های سخیف مجوز می‌گیرند اما کار هنرمندان موسیقی اصیل نه!

به نظر می رسد تحرکاتی تازه در شورای شعر وزارت ارشاد شروع شده که رویکردش گسترش ممیزی های موضوعی به بهانه ضعف ترانه هاست.

حسین علیشاپور خواننده آواز ایرانی از برخوردهای اخیر شورای شعر و ترانه با هنرمندان موسیقی اصیل انتقاد کرده و این برخوردها را حاصل ظهور شیوه‌ای تازه در این شورا می‌داند.

علیشاپور گفته است:

اخیرا آقای اللهیاری دوست آهنگسازم، شعر و آهنگی را درباره کشورمان ایران ساخته بود که البته بعد از جلساتی، کلماتی از آن را جا به جا و ترانه را مرتب کردیم و اتفاقا ترانه خوبی هم از آب درآمده و البته بنده بعد از خواندن بیش از 20 آلبوم و این همه کنسرت، قادر به تشخیص این مساله هستم که چه کلامی فخامت دارد و چه کلامی ندارد. منتها با کمال تعجب به من خبر دادند ترانه را، شورای شعر و ترانه به بهانه این که شایسته نام ایران نیست رد کرده است.

علیشاپور ادامه می‌دهد:

مشخص نیست شورای شعر ارشاد، چه چیزی را می بیند که ما در این کشور نمی بینیم و اصولا آیا این دوستان فکر نمی‌کنند که ایجاد این محدودیت‌ها، شرایط بد را بدتر می کند؟

علیشاپور می‌گوید:

آن چه موجب شد این ذهنیت برای من ایجاد شود این است که امروز دوست هنرمندم آقای امیر اثنی عشری تماس گرفت و گفت که شورای شعر، ترانه ای را که قرار است ایشان در کنسرت آذرماهش بخواند و موضوع ترانه مرتبط با زلزله زدگان سرپل ذهاب است، مردود برشمرده‌اند!

این خواننده موسیقی ایرانی گفته است که آقایان ده‌ها ترانه قابل تامل را به سهولت مجوز می‌دهند؛ اما انگار اراده‌ای در کار است که جلوی کار هنرمندان جدی موسیقی اصیل ایرانی را بگیرند و صدالبته که این تلاش‌هایشان راه به جایی نمی‌برد.

منبع: تسنیم

(Visited 13 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *