نوربخش:‌ بضاعت ما در عرصه موسیقی ایرانی فقط چهار یا پنج خواننده نیست

نوربخش:‌ بضاعت ما در عرصه موسیقی ایرانی فقط چهار یا پنج خواننده نیست

نشست خبری کنسرت‌های پژوهشی که قرار است زمینه‌ای برای اجرای گروه‌های موسیقی جوان در خانه هنرمندان ترتیب دهد در حالی امروز با حضور حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد که مجید رجبی‌ معمار مدیرعامل خانه هنرمندان به علت بیماری در این نشست حضور نداشت.

نوربخش در این نشست گفت:

تلاش ما این است که موسیقی اصیلمان‌ را زنده نگه داریم. بارها گفته‌ام که امروز بیش از همیشه نگران اوضاع موسیقی اصیل هستم.‌ نباید بگذاریم چراغ این هنر خاموش شود. کم نداریم هنرمندان ارزشمندی که در این عرصه هستند و دیده نمی‌شوند. من در چند دهه گذشته چندین‌ خواننده تربیت کرده‌ام‌ که توانایی و پتانسیل بسیار بالایی داشته‌اند، اما خیلی از این خوانندگان نتوانسته‌اند در عرصه موسیقی ظهور و بروزی داشته باشند. افراد بسیار شایسته‌ای در گوشه و کنار کشور هستند که امکان دیده شدن هنرشان‌ را ندارند.

مدیرعامل خانه موسیقی اضافه کرد:

ما در این عرصه در بخش‌های مختلف هنرمندان زیادی داریم که توانایی بالایی دارند، اما نتوانسته‌اند در عرصه فعالیت‌های موسیقایی عرض‌اندام کنند و این‌ها جای تأسف دارد. همه ما می‌دانیم که بضاعت ما در عرصه موسیقی ایرانی فقط چهار یا پنج خواننده نیست و رسانه ملی هم هیچ کمکی در این زمینه نمی‌کند. امروز یک هنرمند باید با چنگ و دندان بجنگد و مدیران نیز حمایتی نمی‌کنند.

او تأکید کرد:

کنسرت‌های پژوهشی خانه هنرمندان نیمه دوم سال با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موسیقی ایران میزبان علاقه‌مندان موسیقی ایرانی است. ما در این زمینه فراخوان داده‌ایم. از 23 آبان تا 20 دی این اجراها در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شوند. بلیت‌فروشی این اجراها از 14 آبان در سایت تیوال شروع می‌شود.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 13 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *