شاهین فرهت برای جشنواره موسیقی فجر چه شرط کرد؟

شاهین فرهت برای جشنواره موسیقی فجر چه شرط کرد؟

دبیر سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر می‌گوید از بخش‌های مالی این رویداد خبر ندارد و شرطش برای حضور در این رویداد «قبول نکردن دستمزد» بوده است. او همچنین در این روزها که نگرانی‌هایی برای تامین ارز بخش بین‌الملل جشنواره وجود دارد، خبر می‌دهد که چند گروه خارجی به این رویداد دعوت شدند.

شاهین فرهت که مدتی است حکم دبیری سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر به نام او زده شده، می‌گوید: تم امسال جشنواره، اجرای آهنگسازان ایرانی است؛ چیزی که همیشه از ما دور بوده است.

او در این زمینه به اجرای آثار «خوب» آهنگسازان جوان اشاره و اظهار می‌کند: البته این بدان معنا نیست که آثار هنرمندان پیشکسوت اجرا نمی‌شود؛ این شرط من برای کار کردن بود.

در حالی که چندی پیش مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد تامین ارز را چالش مهم جشنواره امسال دانسته بود، فرهت خبر می‌دهد که هنرمندان خارجی به جشنواره دعوت شدند و می‌گوید: می‌دانم ارکستر کوچک و ارکستر زهی [از هنرمندان خارجی] به جشنواره دعوت شدند.

او درباره بخش‌های مالی این رویداد می‌گوید: من اصلا به قسمت مالی وارد نیستم و اطلاعی ندارم. من گفتم به این شرط [به جشنواره] می‌آیم که هیچ دستمزدی هم قبول نکنم.

فرهت همچنین درباره فعالیت‌های شخصی خود بیان می‌کند: در حال حاضر سمفونی ۱۸ و ۱۹ من هنوز اجرا نشده که سعی می‌کنم برایش اسپانسر پیدا کنم.

به گزارش ایسنا، 25 تیر ماه امسال شاهین فرهت به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب شد.

او دارای مدرک کارشناسی موسیقی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد مستر آهنگسازی از نیویورک و دکترای آهنگسازی از استراسبورگ فرانسه است و سال‌ها استاد تمام موسیقی دانشگاه تهران بوده است. داوری جشنواره‌های موسیقی از جمله چند دوره جشنواره موسیقی فجر از جمله تجربه ها و سوابق شاهین فرهت است.

منبع: ایسنا

(Visited 17 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *