قرار موسیقایی «مأوا» در عمود ۹۷۵/ نماهنگ «خیرالاحباب» اجرا می‌شود

قرار موسیقایی «مأوا» در عمود ۹۷۵/ نماهنگ «خیرالاحباب» اجرا می‌شود

احسان خداپرست قائم مقام مرکز موسیقی «مأوا» که این روزها در مسیر پیاده روی زائران ایرانی به سمت کربلا حضور دارد عنوان کرد:

مرکز موسیقی «مأوا» بنا به سنت چند سال اخیر خود که در مسیر پیاده روی زائران حسینی برنامه هایی را اجرا می کند در ایام سوگواری اربعین حسینی امسال نیز اجرای «نوا نمایش سفیر آفتاب» را برای زائران عزیز در نظر گرفته که این برنامه در سال جاری در عمود ۹۷۵ مسیر شهر نجف به سمت کربلا اجرا می شود و طی آن گروه های سرود هر بیست دقیقه یک بار این اثر را اجرا می کنند که بر اساس آمار به دست آمده در هر اجرا بیش از ۸۰۰ نفر از برنامه ها دیدن می کنند.

قائم مقام مرکز موسیقی «مأوا» درباره این قطعه توضیح داد:

این «نوا نمایش» ترکیبی از اجرای سرود و هنرهای نمایشی است که با محوریت مقاومت و دفاع از مرزهای اعتقادی و میهنی، اهمیت زیارت اباعبدالله و سرودهایی که به شرح ماجرای عاشورا می پردازد به زبان های عربی و فارسی اجرا می شود. گرو هایی که به اجرای این «نوانمایش» می پردازنند طی فراخوانی که با عنوان «سرود نذری» منتشر شده بود به اجرای برنامه در ایام پیاده روی اربعین دعوت شده اند. در این فراخوان از گروه های سرود حاضر در پیاده روی اربعین در مسیر نجف – کربلا دعوت شده بود تا از ظرفیت های مجموعه «مأوا » در عمود ۹۷۵ برای اجرای سرود استفاده کنند.

وی افزود:

اقدام دیگری که در اربعین امسال انجام دادیم اجرای زنده نماهنگ «خیر الاحباب» در کنار موکب هایی است که توسط مردم عراق برای زائران تدارک دیده شده است. این نماهنگ که به زبان عربی خوانده شده به نوعی قدردانی از موکب داران عراقی است که طی مدت پیاده روی اربعین از زائران پذیرایی می کنند.

خداپرست در پایان صحبت هایش بیان کرد:

خوشبختانه از زمانی که این نماهنگ توسط گروه های سرود در بیش از ۳۰ موکب اجرا شده با استقبال موکب داران مواجه شده و این عزیزان عکس العمل های بسیار زیبایی از خود نشان می دهند که برای ما هم جالب توجه بود به طوری که بسیاری از این عزیزان وقتی این قطعه ها را می شنیدند اشک شوق ریخته و شعار وحدت سر می دادند.

منبع: مهر

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *