آلبوم دوم «کاکوبند» بعد از محرم و صفر منتشر می‌شود

آلبوم دوم «کاکوبند» بعد از محرم و صفر منتشر می‌شود

اعضای گروه موسیقی «کاکوبند» این روزها خارج از ایران به سر می‌برند تا مراحل نهایی مسترینگ دومین آلبوم خود را به سرانجام برسانند و بعد از محرم و صفر آن را به دست دوستدارانشان بسپارند.

«کاکوبند» سال 2007 میلادی به‌منظور همکاری برای تولید یک اثر در ژانر موسیقی جهانی تشکیل شد. آنها از ابتدا هم نسبت به فعالیت‌هایشان نگاه جهانی داشتند و آخرین کنسرت‌شان هم سال گذشته در ترکیه، برای مخاطبان ترک‌زبان اجرا شد. این موارد و همچنین این موضوع که آنها این روزها بیشتر وقت خود را خارج از ایران سپری می‌کنند، باعث شد زمزمه‌هایی مبنی بر این‌که «کاکوبند» قرار است از این پس فعالیت‌هایش را خارج از ایران پیگیری کند، شنیده شود اما محمود یگانه‌پور (مدیربرنامه‌های گروه کاکوبند) این خبر را تکذیب کرد و گفت:

قرار است دومین آلبوم گروه بعد از ماه‌های محرم و صفر منتشر شود و بعد از آن هم بلافاصله تور کنسرت‌هایشان از تهران آغاز و به شهرستان‌ها و بعد هم خارج از ایران ختم خواهد شد.

«کاکوبند» اولین آلبومش را تابستان سال 1394 منتشر و مخاطبان موسیقی را با زبانی آشنا کرد که به جغرافیای خاصی تعلق نداشت. آنها به مرور میان علاقه‌مندان موسیقی جا باز کردند و اجراهایشان با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبه‌رو شد.

حالا قرار است دومین آلبوم خود را منتشر کنند که خوانندگی و آهنگسازی قطعاتش را نیما و پویا صرافی‌مهر بر عهده داشته‌اند و تنظیم قطعات و میکس و مسترینگ نیز به عهده نیما صرافی‌مهر بوده است؛ در کل عوامل حاضر در این آلبوم، تفاوتی با آلبوم پیشین گروه ندارند. فضای دومین آلبوم گروه الکترونیک است و پیش از این هم، برخی از قطعاتش را در کنسرت‌هایشان اجرا کرده‌اند.

«کاکوبند» ضمن ترکیب احساسات ملودیک شرقی‌ با تکنیک‌‌های موسیقی‌ غرب با محوریت موضوعات انسانی‌، قطعات متعددی را برای آلبوم موسیقی‌ تولید کرده است. «سیاره من» قطعه‌ای بود که در قالب نماهنگ با موضوع «انسان علیه انسان» با کارگردانی برادران بوشهری در نخستین دوره جایزه ققنوس برنده جایزه بهترین نماهنگ شد.

منبع: موسیقی ما

 

(Visited 24 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *