زکریا یوسفی در راه فستیوال «مسپو»

زکریا یوسفی در راه فستیوال «مسپو»

زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه‌ای اواخر شهریورماه امسال به منظور شرکت در فستیوال «مسپو» در منطقه کردستان عراق روی صحنه خواهد رفت.فستیوال «مسپو» جشنواره‌ای است که در منطقه کردستان عراق با شعار صلح و آشتی برگزاری می شود.

این هنرمند کُردتبار درباره جزییات این رویداد توضیح داد:

فستیوال «مسپو» به میزبانی کردستان عراق برگزار خواهد شد و موزیسین‌های کرد ساکن چند کشور اروپایی به این فستیوال دعوت شده‌اند. از میان کردهای ساکن ایران نیز بنده به این فستیوال دعوت شده‌ام که در کنار چند نوازنده خارجی اجرا خواهم کرد.

وی ادامه داد:

اولین اجرای بنده در این فستیوال ۱۸ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور در اربیل خواهد بود و ۲۱ سپتامبر مصادف با ۳۰ شهریورماه نیز اجرایی در سلیمانیه خواهم داشت. البته قرار است در این فستیوال همراه با یک کونگا نواز هندی و یک پرکاشنیست آلمانی نیز قطعاتی را در قالب همنوازی سازهای کوبه‌ای اجرا کنیم. از سوی دیگر مدیران فستیوال برای برگزاری یک ورکشاپ در دانشکده موسیقی سلیمانیه نیز از بنده دعوت کرده‌اند که اگر تداخلی با اجرایم با علیرضا قربانی در فرانسه نداشته باشد، حتما این ورک‌شاپ را نیز برگزار خواهم کرد.

یوسفی در پایان بیان کرد:

قرار است ۲۳ شهریورماه نیز در قالب فستیوال موسیقی «صدای پلی‌فونیک» در جزایر کوریسکا در کشور فرانسه همراه با علیرضا قربانی، سامان صمیمی و میلاد محمدی اجرا داشته باشیم البته در بخشی از این برنامه نیز با همراهی خواننده صاحب‌نام پاکستانی فیض‌علی فیض قطعاتی را اجرا خواهیم کرد.

منبع: مهر

(Visited 16 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *