تاریخ کنسرت‌های علی رهبری در فصل هنری پیش رو

تاریخ کنسرت‌های علی رهبری در فصل هنری پیش رو

علی رهبری مدیر هنری سابق ارکسترهای سمفونیک در شهرهای بروکسل، زاگرب، مالاگا، پراگ و تهران یکبار دیگر برای همکاری با ارکسترهای سمفونیک دولتی ترکیه در شهرهای استانبول، آنتالیا و ازمیر به ترکیه دعوت شد و از آبان امسال ارکسترهای سمفونیک این شهرها را رهبری خواهد کرد.

در کنار این همکاری ‌ها، علی رهبری برای سی و نهمین سال به ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی نیز دعوت شده است. همکاری علی رهبری با این ارکستراز این نظر حائز اهمیت است که این گونه همکاری طولانی از رویدادهای بسیار نادر در حوزه موسیقی کلاسیک است و در جهان، تعداد معدودی از رهبران برای چنین مدت طولانی به یک ارکستر دعوت می‌شوند.

اقبال ارکستر سمفونیک چکسلواکی از نحوه کار علی رهبری  به سال‌های آغاز فعالیت وی در خارج از کشور برمی‌گردد. بعد از موفقیت علی رهبری در سال 1356 با کسب نشان طلای مسابقات رهبری فرانسه و مدال نقره سوئیس در سال 1357، چکسلواکی در کنار کشورهای فرانسه، اتریش و آلمان، از اولین کشورهاسی بود که از رهبر ارکستر جوان ایرانی برای رهبری دعوت نمود.

موفقیت علی رهبری در هدایت ارکسترهای بزرگ این کشور مانند فیلهارمونیک چک، فیلهارمونیک اسلواکی و ارکستر سمفونیک پراک، آنچنان وجهه‌ای به این هنرمند داد که تاکنون و به مدت 38 فصل هنری ادامه داشته است. رهبری ده‌ها کنسرت، دریافت تیتر رهبر دائم، دریافت مدال طلای دوژاک و تورهای بین المللی و ضبط آثار مختلف از نتایج این همکاری است که امسال وارد 39 مین سال خود می‌شود.

تاریخ کنسرت های علی رهبری به همراه ارکسترهای ترکیه و اسلواکی در این فصل هنری به شرح زیر است:

 جمعه 25 آبان 1397 ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر با آثاری از خاچاطوریان و راخمانینوف

جمعه 23 آذر1397  ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا با آثاری از راول و موسورسکی

جمعه 10 اسفند 1397 ارکستر فیلهارمونیک اسلوواکی، با آثاری از چایکوفسکی و خاچاطوریان

جمعه 16 فروردین 1398  ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا با آثاری از دبوسی راول

جمعه 3 خرداد 1398  ارکستر سمفونیک دولتی استانبول، کنسرت ویژه اپرا همراه با خوانندگان مشهور ترکیه

منبع: تسنیم

(Visited 17 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *