خوشحالی کارن همایون فر از تایید یک حقیقت درباره افراد تنها

خوشحالی کارن همایون فر از تایید یک حقیقت درباره افراد تنها

کارن همایون فر با انتشار عکس زیبایی در کنار دریا، در صفحه اینستاگرامش نوشت:

پست موقت:
‎یک روانشناس گفت: افرادی که از تنهایی شان لذت می‌برند، به خودشناسی عمیقی می‌رسند که این خودشناسی به آن‌ها قدرت کنترل و تسلط می‌دهد.
‎وحید اکبری متخصص و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در خصوص خودشناسی در افراد اظهار کرد: ممکن است در اطرافتان کسانی را مشاهده کرده باشید که به نظر شما خودخواه یا خودشیفته باشند، اما آنها فقط به دنبال این هستند که از زمان شان به نحو احسن استفاده کنند؛ بنابر این به دنبال گپ زدن های معمولی نیستند و فقط در جمع ها و گفتگوهایی شرکت می کنند که برایشان مفید است.
‎وی در ادامه بیان کرد: این افراد از تنهایی خویش لذت می برند و دائما به دنبال پیشرفت و ارتقای شخصیت و زندگی شان هستند. آنها در زمان تنهایی در سطح معینی از وضوح و آرامش به درون خود می روند و به آنچه که می خواهند به دقت گوش می دهند؛ غرق در افکارشان می شوند و دائما موضوعات را در ذهنشان تجزیه و تحلیل می کنند.
‎این روانشناس درخصوص ویژگی های افرادی که شناخت کافی از خود دارند، گفت: این افراد در فرصت های گفتگو متوجه می شوند که دیگران چقدر به رشد فکری رسیده اند و این شناخت برای آنها لذت بخش است.
‎اکبری افزود: بزرگترین خصلت افرادی که نسبت به خود شناخت کافی دارند، استقلال است؛ آنها خودشان تنهایی را انتخاب کردند، نه از روی اجبار و فرار از ارتباطات اجتماعی. همچنین این افراد می توانند با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنند.
.
پ.ن:
خدا رو شکر یک عمر به ما گفتند ایراد داریم. از این آقای روانشناس خوشم آمد.یعنی یک عمر تنها بودیم کار کردیم ساز زدیم کتاب خوندیم خیلی هم که فان مان بلد نیستیم. تو‌کوچه‌م نرفتیم فوتبال بازی کنیم .مهمونی هم نرفتیم تلویزیون هم فقط مستند و فوتبال دیدیم وقت نداشتیم همه‌ش هم که یا درس خوندیم یا تمرین کردیم سفر و اینا رو هم که کلا بیخیال شدیم همش احساس کردیم بلد نیستیم باید یاد بگیریم.

منبع: ریتمو

(Visited 46 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *