جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان نوازندگان ویولن و ویولا شد

جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان نوازندگان ویولن و ویولا شد

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان که پس از اتمام بخش موسیقی دستگاهی، این روزها در حال برگزاری بخش موسیقی کلاسیک است، در پانزدهمین روز شهریورماه به هنرنمایی نوازندگان دو ساز ویولن و ویولا اختصاص داشت.

تالار رودکی در این روز از نوازندگان این سازها میزبانی کرد و آن‌ها در مقابل هیئت داورانی متشکل از سیاوش ظهیرالدینی، مرجان قنبری مهر و ابراهیم لطفی به رقابت پرداختند.

 ویولن‌نوازان که در سه رده سنی الف، ب و ج قرار داشتند به ترتیب در دو سئانس روی صحنه حاضر شدند تا در سئانس سوم نوبت به نوازندگان ویولا برسد. علیرضا آذربو اولین شرکت‌کننده رده سنی الف برای ویولن بود. بعد از او هستی آریان نیا، محمدرضا بهرامی، عرفان جاویدنیا، سارا رهنما فلاورجانی، نگین ریاحی کیا، رز سان احمدی و آرمان نیک پور طهرانی اجرا کردند. هم‌زمان با نواختن آن‌ها، پیانیستی همراهی‌شان می‌کرد. صدای پیانو و ویولن درهم‌آمیخته مشد که بر جذابیت‌های این بخش افزود. گروه سنی الف برای بخش نهایی باید به قطعاتی از موتزارت، باخ، شوبرت و کورلی مسلط می‌بودند.

در ادامه گروه سنی الف، راه‌یافتگان به مرحله نهایی از گروه سنی ب مقابل داوران حاضر شدند. کیارش آرین، روزبه حجت پناه، تارخ سبزواری، فرداد صدقی، علی علیزاده، فارس مخلصی، سارا نادری و محمدرضا نامجو باغینی نوازندگان این رده سنی بودند. آن‌ها باید برای این مرحله آماده نواختن قطعاتی مشخص از موتزارت، هایدن، بتهوون و شوبرت می‌بودند.

در بازه زمانی دوم این روز گروه سنی ج به ویولن‌نوازی ‌پرداخت. هفت شرکت‌کننده این رده سنی به ترتیب رامین اقتصاد، بهزاد جعفریان، صدف حقی، فرزان زاهد منش، فرشاد شیرانی، ریحانه قمر صورت و وداد واقفی بودند. قطعاتی از ساراساته، وینیاوسکی، فرانک و برامس برای این گروه سنی انتخاب شده بود تا نواخته شود.

آخرین بازه زمانی این روز از جشنواره اختصاص به ویولا داشت. سه شرکت‌کننده این ساز که هر یک در یکی از سه رده سنی قرار داشتند، ویولاهای خود را به دست گرفته و نواختند. فرین جوادی در گروه سنی الف، روزبه حجت پناه در گروه سنی ب و آرین زمانی علویجه در گروه سنی ج این بخش قرار داشتند.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 37 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *