خانه موزه موسیقی بتهوون افتتاح شد/ راه اندازی موزه مجازی

خانه موزه موسیقی بتهوون افتتاح شد/ راه اندازی موزه مجازی

خانه موزه بتهوون (چمن آرا) عصر روز چهارشنبه چهاردهم شهریور ماه همزمان با سالروز تولد کریم چمن آرا بنیانگذار فروشگاه موسیقی بتهوون به صورت رسمی افتتاح شد. در این مراسم محمد حق‌شناس عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، محمدرضا دهداری پور شهردار منطقه ۶ تهران، دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث تهران به همراه دیگر مدیران قسمت‌های مختلف شهرداری و سازمان میراث فرهنگی و کارشناسان و هنرمندان دیگر ضمن بازدید از موزه بتهوون روی صفحه‌های ۳۳ دور خام به رسم یادبود امضا کردند.

افتتاحیه موزه بتهوون به صورت نمادین با پخش صفحه قدیمی تولدت مبارک ساخته انوشیروان روحانی از گرامافون قدیمی که به وسیله حق شناس روشن شد، صورت گرفت. بابک چمن آرا مدیر مرکز موسیقی بتهوون در سخنانی با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه در این روز گفت:

ما پانزدهم شهریور را برای افتتاحیه انتخاب کردیم به این دلیل که تولد ۹۵ سالگی بنیانگذار بتهوون کریم چمن آرا است.

وی در مورد پخش صفحه تولد مبارک انوشیروان روحانی گفت:

صفحه تولد مبارک انوشیروان روحانی اولین بار به سفارش ایران خودرو برای یک سالگی خودروی پیکان ساخته شد. همان زمان این مراسم از تلویزیون پخش شد و آنقدر از آن استقبال شد که تا این لحظه هرکس به طورمستقیم یا غیرمستقیم  از آن خاطره دارد و از گوش دادن به آن لذت می‌برد.

چمن آرا به اسنادی که برای نمایش تاریخ نشر موسیقی در ایران در اختیار دارد،  اشاره کرد و گفت:

ما ۲ هزار سند داریم که دستچینی از این اسناد را برای افتتاحیه انتخاب کردیم. یک ماه است که مشغول درست کردن شناسنامه از همه اسناد هستیم.

 

(Visited 51 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *