آوازخوان‌های جوان به رودکی آمدند

آوازخوان‌های جوان به رودکی آمدند

روز جمعه 9 شهریورماه، شرکت‌کنندگان دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش آواز در تالار رودکی روی صحنه رفتند تا در مقابل هیئت داوران متشکل از حمیدرضا نوربخش، هنگامه اخوان، علی‌اصغر شاه‌زیدی و مظفر شفیعی تکنیک‌های آوازی‌شان را ارائه دهند.

جشنواره در بخش آوازی کار خود را با حضور پنج شرکت‌کننده در رده سنی الف شروع کرد و محسن حاتم پور قجزی، مجتبی حیدرپور، امیرحسین خانلقی، پارسا خائف، علی سبحانی به‌نوبت نغمه‌های خود را سر دادند.

در این روز از جشنواره همچون سایر بخش‌ها داوران با حساسیت و دقت نظر ویژه‌ای نظرات خود را عنوان می‌کردند و برای هر هنرجو در حدود 15 دقیقه یا حتی در مواردی بیش از این زمان را صرف می‌کردند تا با کاهش استرس شرکت‌کنندگان، هنرجویان با آسودگی خیال و ذهن آرام‌تر به اجرای برنامه بپردازند.

جشنواره موسیقی جوان در بخش آوازی در رده سنی ب کار خود را با شش شرکت‌کننده ادامه داد و محمد مجتبی حسام محمودی نژاد، سجاد حسین زاده، مهدی صفی لو، محمد طارمی، پوریا علیزاده نمین، امیرحسین فلاح دقایقی در صحنه رودکی آوازخوانی کردند.

پس از استراحتی کوتاه داوران و شرکت‌کنندگان مجدداً در تالار رودکی حاضر شدند.

در بخش پایانی آواز شرکت‌کنندگان در رده سنی ج به اجرای برنامه پرداختند. حمید پایدار، احسان تحویلداری، عماد توکلی، سید محمدحسین رضازاده، حامد رنجبر، رضا شکری، محمدجواد طالبی نجف‌آبادی، پوریا عابدینی، محمد کوزه‌گر به ترتیب آثار خود را اجرا کردند.

آیین اختتامیه جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش‌های موسیقی دستگاهی ایران و کلاسیک شامگاه یکشنبه 18 شهریورماه از ساعت 20 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 35 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *