موسیقی شمال خراسان در جشنواره جوان طنین‌انداز شد

موسیقی شمال خراسان در جشنواره جوان طنین‌انداز شد

پنجشنبه در نهمین و آخرین روز بخش نواحی این دوره جشنواره ملی موسیقی جوان، شرکت‌کنندگان راه‌یافته به بخش نهایی موسیقی دوتار شمال خراسان مقابل داوران نواختند.

بابک راحتی، علیرضا سلیمانی، سعید طهرانی‌زاده و روشن گل‌افروز اعضای هیئت داوران دوتار نوازی شمال خراسان بودند که در کنار آلمه جوقی به عنوان مهمان این روز به قضاوت پرداختند.

قسمت اول این روز با گروه سنی الف که به دو قسمت الف 1 و الف 2 تقسیم شده بود، آغاز شد. در ابتدا متین بهادری آسی بلاغ و بعد امیرحسین حسین‌زاده، بهاره شریفی بوانلو و رضا محرابی ورگ از رده سنی الف 1 با سازشان روی صحنه آمدند. سپس نوبت به گروه سنی الف 2 رسید. در این گروه سنی مصطفى اسلامی، فرهاد اسلامی، نیما جمشیدی، آریا صادقی قهرمانلو و علیرضا ملکی شرکت کرده و از مرحله اول داوری بالا آمده بودند.

داوران از برخی از آن‌ها سؤالات کوتاهی می‌پرسیدند و می‌خواستند قسمتی را همراه با نواختن زمزمه کنند.

پس از استراحتی کوتاه، گروه سنی ب که دربرگیرنده هفت شرکت‌کننده بود به اجرای صحنه‌ای خود رسید. رضا سودمند، محمد عسکری، احسان علیزاده، فرشاد علی نژاد چری، بامداد غفاری، صادق غلام‌رضا زاده تنسوان و محمد قربان صباغ اسامی نوازندگان قرار گرفته در رده سنی ب بود.

بازه زمانی دوم به گروه سنی ج اختصاص داشت. این گروه هفت نفره برای رقابت با یکدیگر ساز زدند و یک‌به‌یک در خصوص قطعه‌ای که می‌نوازند به داوران توضیح دادند. سجاد حسین پور، محمد رحمانی، شهاب رضازاده، سامان فیروزه، فریبرز کلانتری خاندانی، مهدی کمالی و پیمان منعمی شرکت‌کنندگان در این رده سنی بودند.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *