روزهای پرکار محسن حسینی/ آهنگ «دیوونگی» در فضایی متفاوت منتشر شد

روزهای پرکار محسن حسینی/ آهنگ «دیوونگی» در فضایی متفاوت منتشر شد

 قطعه «دیوونگی» به خوانندگی و آهنگسازی محسن حسینی  از سروده‌های فؤاد فرهنگ، توسط رامین عبداللهی تنظیم‌شده است.
حسینی در مقام خوانندگی سعی دارد با تلفیق موسیقی الکترونیک و اصیل ایرانی، آثاری متفاوت از ساخته‌های گذشته خود ارائه کند چراکه این آهنگساز و خواننده معتقد است ترس از تجربه فضاهای جدید و آزمون‌وخطا، دامن‌گیر اهالی موسیقی ایرانی شده درحالی‌که تمام پیشرفت‌های بشر از دل همین تجربه‌ها و آزمون‌وخطاها به‌دست‌آمده است.
این خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده که برای آثار شخصی‌اش به سراغ تلفیق موسیقی ایرانی با موسیقی الکترونیک رفته است در حاشیه انتشار اثر جدید خود گفت:
موسیقی ایرانی این روزها بیشتر تحسین‌برانگیز شده است تا احساس‌برانگیز! تکنیک در نوازندگی سازهای ایرانی جای احساس و شاعرانگی را گرفته و همین جذب مخاطب عام را برای موسیقی ایرانی سخت کرده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای تولید آثار شخصی‌ام از چارچوب رایج موسیقی ایرانی خارج شوم تا توجه مخاطبان دیگر سبک‌های موسیقی‌ها را نیز جلب کنم.
حسینی که تصمیمش برای خوانندگی جدی است درباره فاصله بین انتشار نخستین قطعه تا دومین اثر خود گفت:
به‌شخصه سعی می‌کنم برای تولید قطعاتم زمان کافی بگذارم و تا به پختگی موردنظرم در آهنگ‌ها نرسیدم برای انتشار آن‌ها اقدام نکنم .ضمناً این بار به ساخت تیزر نیز پرداختم تا مخاطب با فضای کارم بیشتر آشنا شود به همین دلیل کمی فاصله بین دو قطعه افتاد، از طرفی به‌تازگی چاپ دوم مجموعه‌ی «از مشق تا نقش» را منتشر کردم و همچنین مجموعه جدیدی که شامل یک جلد کتاب و آلبوم تصویری است را در فضایی کاملاً متفاوت و شاید عجیب در قالب دوئت سنتور و ویلن‌سل‌ آماده نشر کرده‌ام که به‌زودی در قالب کنسرتی از آن رونمایی خواهم کرد.
وی افزود:
درست است که ترجیح می‌دهم به‌عنوان خواننده، آثارم را در فضای موسیقی تلفیقی به انتشار برسانم اما از رسالت و علاقه اصلی خودم که آهنگسازی و نوازندگی ساز سنتور است دور نشده‌ام و همواره قدم‌هایی را در راستای آموزش و ارائه این موسیقی با اصالت برمی‌دارم کمااینکه تولید آثار تلفیقی‌ام نیز باعث می‌شود تا مخاطبان عام نیز گوششان با موسیقی اصیل ما آشنا شود و بیشتر راغب به شنیدن این دست آثار شوند.
منبع: ریتم نو
(Visited 19 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *