معاونت هنری و کیش درباره کنسرت خیابانی تفاهم‌نامه‌ای امضا نکردند

معاونت هنری و کیش درباره کنسرت خیابانی تفاهم‌نامه‌ای امضا نکردند

تفاهم‌نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه هنرهای تجسمی و هنر معاصر است و ماده‌ای مبنی بر برگزاری کنسرت خیابانی در این تفاهم‌نامه قرار ندارد.

روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی خبری به آن‌چه در روزهای گذشته با تیتر «موافقت ارشاد و منطقه آزاد کیش برای برگزاری کنسرت‌های خیابانی» منتشر شده بود واکنش نشان داد.

در متن این خبر آمده است؛ تفاهم‌نامه معاونت امور هنری با سازمان منطقه آزاد کیش با پنج محورِ بازار کسب و کار هنری، ایجاد مدرسه عالی هنری، ایجاد کارخانه‌های صنایع هنری، امکان‌سنجی برای احداث موزه هنرهای معاصر و گردشگری هنری امضا شده است و ماده‌ای مبنی بر برگزاری کنسرت خیابانی در کیش، در تفاهم‌نامه نیست.

در حاشیه تفاهم‌نامه، سازمان منطقه آزاد کیش، پیشنهادهایی را مطرح کرد از جمله پیشنهاد و ابراز تمایل کرد به مناسبت روز کیش، کنسرت خیابانی برگزار کند که معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای بررسی، اعلام آمادگی کرد. بنابراین مطالبی که در آن عنوان می‌شود وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار است در کیش کنسرت خیابانی برگزار کند؛ نادرست است.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارکننده هیچ کنسرت خیابانی نیست و چنانچه پیش از این از پیشنهاد بعضی هنرمندان برای برگزاری کنسرت رایگان برای مردم استقبال کرده است؛ اعلام می‌کند برای صدور مجوز کنسرت‌های در حمایت از مردم آمادگی دارد و امیدوار است سایر نهادها نیز همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین پیشنهاد سازمان منطقه آزاد کیش را برای کنسرت خیابانی در روزی که به نام کیش نامگذاری می‌شود؛ بررسی می‌کند.

چنانکه در گزارش‌های منتشرشده درباره امضای تفاهم‌نامه آمده است؛ در هیچ یک از پنج محور تفاهم، برگزاری کنسرت خیابانی قرار ندارد و عنوان‌هایی مانند «مکان نخستین کنسرت خیابانی مشخص شد» و «تفاهم معاونت امور هنری و سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری کنسرت خیابانی» استنباط و برداشت دقیق و صحیحی نیست.

منبع: ایلنا

(Visited 28 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *