دغدغه اصلی خانم‌های موزیسین از زبان خواننده گروه نوشه

دغدغه اصلی خانم‌های موزیسین از زبان خواننده گروه نوشه

بهاره میرزاآقا خواننده قرار است اواسط شهریورماه با همراهی گروه نوشه در تالار وحدت روی صحنه برود.

او درباره این اجرا به گفت:

اجرای ما در دو پارت خواهد بود که پارت اول اجرای قطعات نوستالژیک محبوب و قدیمی و پارت دوم اجرای قطعات فولک و محلی متشکل از اقوام مختلف ایرانی: آذری، کردی، خراسانی، شیرازی و.. است. تمامی این قطعات پیش‌تر شنیده شده و با یک بازتنظیم مجدد توسط رهبر گروه نیوشا بریمانی اجرا خواهند شد.

میرزاآقا به مشکلات موسیقی بانوان در زمینه آواز اشاره کرد و گفت:

متأسفانه ما ناچار هستیم در کنسرت‌ها قطعات ماندگار را اجرا کنیم چرا که مشکلات ما را وادار به این کار کرده است. شما تصور کنید در حال حاضر ساخت یک قطعه نزدیک به 10 الی 20 میلیون تومان هزینه خواهد داشت و تازه وقتی این هزینه را کردید چگونه می‌توانید آن را به گوش مخاطب برسانید؟

او تأکید کرد:

طرفدار زمانی پیدا می‌شود که صدایی شنیده شود. تمامی خوانندگان مطرح امروزی روز اول کاری خود صدایشان پخش شده و مخاطب آن را شنیده و بر اساس سلیقه‌اش منتخب کرده ولی من خواننده نمی‌توانم صدای خود را حتی در فضای مجازی به اشتراک بگذارم چطور می‌توانم مخاطب را به سالن بکشانم؟ مخاطب من یا باید از اطرافیان باشد و یا باید نشناخته من را پسندیده و به کنسرت بیاید.

این خواننده اضافه کرد:

البته یک سری استثناها وجود دارد و برخی از همکاران من در برخی نمایش و آلبوم‌ها می‌توانند صدای خود را به گوش مخاطب برسانند، اما این امر برای من میسر نیست. در کل موسیقی بانوان مهجور بوده و خواهد بود.

او درباره ساعات بد برگزاری برای کنسرت بانوان نیز گفت:

واقعاً راضی بودن ما تفاوتی نمی‌کند چرا که بیشتر، مخاطبان گلایه دارند. اکثر افراد که جزو قشر مذهبی جامعه هستند می‌گویند وقتی ساعت کنسرت را دو ظهر اعلام می‌کنند ما باید از ساعت یا 13-12 از خانه بیرون بزنیم و این زمان درست با ناهار و نماز برخورد دارد که از هردو باز می‌مانیم و این اصلاً خوب نیست. در فصل تابستان نیز مشکلات گرما و رفت‌وآمد نیز افزون می‌شود در نتیجه رضایت داشتن من یا نداشتم درباره ساعت برگزاری به چشم نمی‌آید وقتی مخاطب در وهله اول قرار دارد.

این هنرمند در پایان هم گفت:

معمولاً به غیر از صبح‌ها که شما کمی برایتان بیدار شدن و فعالیت کردن سخت است در مابقی ساعت روز خواندن مشکلی ایجاد نمی‌کند در واقع اینکه می‌گویند آن زمان صدا درنمی‌آید کمی دور از ذهن است و معتقدم کسی که خواننده باشد دراین‌باره با مشکلی مواجه نخواهد بود. دغدغه اصلی ما نبود فضا برای تبلیغات است که متأسفانه کمتر به آن توجه می‌شود.

سرپرست گروه و خواننده: بهاره میرزا آقا، رهبر ارکستر کمانچه: نیوشا بریمانی، قانون: مینو قاسم پور، عود: رخساره رستمی، پیانو: غزل مهدوی، فلوت: نیلوفر ابراهیمی، پرکاشن: عسل ملک‌زاده، دف: مارال خلیلی، درامز تنبک: ندا بهزاد، نی انبان: لیانا شریفیان اعضای گروه نوشه برای این اجرا هستند.

گروه نوشه به سرپرستی نیوشا بریمانی و خوانندگی بهاره میرزاآقا روز 16 شهریورماه ساعت 14 در تالار وحدت روی صحنه خواهند رفت.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 28 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *