آهنگساز «مسافری از هند» در نیاوران

آهنگساز «مسافری از هند» در نیاوران

آهنگساز سریال «مسافری از هند» جمعه 19 مرداد به همراه گروهش در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

مهرداد هویدا (خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ) در کنسرت پیش روی خود با عنوان «شب‌ ترانه‌ای آرام با مهرداد هویدا» ساخته‌های اخیرش را پس از 10 سال اجرا خواهد کرد.

در این کنسرت در کنار مهرداد هویدا به‌عنوان خواننده و آهنگساز، نوازندگانی چون سروش عمومی ( فلوت)، محمد اطهری (گیتار و هارمونیکا)، علیرضا میرآقا (پرکاشن)، مهدی آقازاده (گیتار)، هومن موسوی (پیانو)، وریا پذیرا (گیتارباس) و مهدی جعفری (طبلا) به اجرای موسیقی می‌پردازند. «دریغ»، «کوچه»، «مشکل عشق»، «نگاه»، و «صبح است» از جمله قطعاتی‌اند که در این برنامه اجرا خواهند شد.

مهرداد هویدا یادگیری موسیقی را با موسیقی ایرانی آغاز کرد و از محضر هنرمندانی چون محمد‌علی کیانی‌نژاد، جمشید عندلیبی، مرتضی حنانه و خسرو ظهیرالدینی بهره برد. او به ‌واسطه علاقه به موسیقیِ شبهه‌قاره هند و آسیای میانه سال‌های زیادی را صرف تحقیق و یادگیری بنیادهای موسیقی این مناطق کرد و در این راه از آموزش‌های کسانی چون محمدرحیم خوشنواز و برادران دلاهنگ، از بزرگان موسیقی افغانستان، بهره‌مند شد. با شروع مجدد فعالیت موسیقی پاپ در دهه 70 او در کنار خوانندگانی چون ناصر عبداللهی، محمد اصفهانی، حمید غلامعلی و… آثار متعددی را اجرا کرد و اجرای تیتراژ چند سریال تلویزیونی در سال‌های پایانی دهه 70 و اوایل دهه 80 چون سریال «مسافری از هند» او را به شهرت رساند.

تاکنون آلبوم‌های «حیرت»، «لاله گل»، «ترانه‌های غربت»، «کنسرت رومی»، «مسافری از هند» و «رومی 3» با صدای این هنرمند منتشر شده است.

کنسرت «شب‌ ترانه‌ای آرام با مهرداد هویدا»، جمعه 19 مرداد، ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت (www.iranconcert.com) مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

(Visited 24 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *