حسام اینانلو، پویان بیگلر و پریچهر خواجه راوی «اصفهان» می‌شوند

حسام اینانلو، پویان بیگلر و پریچهر خواجه راوی «اصفهان» می‌شوند

آلبوم «روایت اصفهان» با حضور حسام اینانلو با ساز کمانچه، پریچهر خواجه با ساز قانون و پویان بیگلر با ساز تار منتشر می‌شود.

دومین آلبوم از مجموعه دوازده‌تایی «روایت‌ها» که در قالب دستگاه‌ها و آوازهای ردیف موسیقی ایران اجرا می‌شوند با عنوان «روایت اصفهان» ١٢ مرداد منتشر می‌شود. راویان این اثر در همین تاریخ در تالار رودکی روی صحنه می‌روند.

امیرعباس ستایشگر (مدیر موسسه پرده هنر موسیقی و ناشر اثر) در این باره توضیح داد: آلبوم «روایت اصفهان» طی روزهای آتی منتشر خواهد شد و هنرمندانی که در این اثر با ساز خود روایتی از  مایه اصفهان ارائه کرده‌اند، شامگاه ١٢ مرداد در تالار رودکی روی صحنه خواهند رفت و قطعات آلبوم را برای مخاطبان اجرا خواهند کرد.

او درباره هنرمندان آلبوم «اصفهان» نیز گفت: حسام اینانلو با ساز کمانچه، پریچهر خواجه با ساز قانون و پویان بیگلر با ساز تار هر کدام برداشت شخصی و موسیقایی خود را از مایه آواز اصفهان ارائه کرده‌اند. در اجرای روز جمعه هم هر نوازنده (به ترتیبِ مشخص شده کمانچه، تار، قانون) در حداکثر ۱۵ دقیقه برداشت خود را  از مایه آواز اصفهان روایت می‌کند. هر نوازنده در انتخاب کوک، نوع ورود به ضربی‌ها، تعداد ریتم‌های اجرا شده، سرک کشیدن به گوشه‌های مختلفِ مُدِ اصفهان و… آزادی کامل دارد.

ستایشگر درباره معیار دعوت از هنرمندان در پروژه دوازده‌تایی «روایت‌ها» نیز گفت: تجربه در تکنوازی و سولیست بودن، بیان شخصی داشتن، صاحبِ سونوریته بودن و داشتن تعاریف مشترک از چگونگی اجرای موسیقی دستگاهی معیار ما برای همکاری با نوازندگان مختلف در پروژه روایت‌هاست. هر چند که این موضوع متصل به سلیقه شخصی خودم نیز هست.

مجموعه «روایت‌ها» از اوایل سال 94 توسط موسسه پرده هنر موسیقی راه‌اندازی شد. اولین آلبوم این مجموعه در پاییز همان سال با عنوان «روایت ابوعطا» منتشر شد و محمدرضا ابراهیمی با ساز عود، احسان ذبیحی‌فر با ساز کمانچه، سیامک جهانگیری با ساز نی و امیرعباس ستایشگر با ساز سه‌تار هر کدام روایت شخصی خود را از ابوعطا ارائه کردند. این پروسه در حالی طی می‌شود که هیچ‌کدام از هنرمندان اثر، قطعه یکدیگر را تا قبل از انتشار نشنیده‌اند. مجموعه «روایت‌ها» یک مجموعه دوازده‌تایی خواهد بود و هر آلبوم سه تا چهار اجرا از هنرمندانی را دربرمی‌گیرد که رها از قید هر غرضی به روایت خود از آن‌چه می‌اندیشند، می‌پردازند. این روایت‌های شخصی و گوناگون تنها یک مشخصه ثابت دارند و آن هم روند دستگاه انتخابی برای هر اجراست.

علاقمندان برای حضور در اجرای «روایت اصفهان» میتوانند برای تهیه بلیت به وبسایت تیوال مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

(Visited 37 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *