آلبوم «از برگ‌ها» منتشر شد

آلبوم «از برگ‌ها» منتشر شد

آلبوم «از برگ‌ها» با آهنگسازی «حامد حافظی»‌ و خوانندگی «وحید تاج» با حضور افتخاری «حمید متبسم» به عنوان تک‌نواز آواز از سایت بیپ تونز منتشر شد و نسخه فیزکی آن نیز اواسط مرداد ماه توسط نشر جوان خواهد شد.  این اثر در قالب موسیقی ارکسترال با تنظیمِ «حامد حافظی» و «حسین فاضل» است.

«حامد حافظی» – آهنگسازِ اثر- درباره‌ی این اثر می‌گوید:

آلبوم «از برگ‌ها» شاملِ سه تا تصنیف با نام‌های «از برگ‌ها» در دشتی، «زلف بر باد مده» در دشتی و «نوازش‌های باد» در همایون است؛ اشعارِ این اثر نیز از فریدون مشیری و حافظ انتخاب شده است؛ علاوه بر آن آلبوم دارای یک قطعه‌ی بی‌کلام با نامِ «پای‌کوبی» و یک قطعه تک‌نوازی سنتور با نوازندگی خودم است؛ همچنین یک ساز و آواز نیز در این اثر آمده است که آقای متبسم به عنوانِ هم‌نواز در آن فعالیت داشته است؛ همان‌طور که می‌دانید استاد متبسم جز در گروهِ موسیقی دستان و همچنین ساخته‌های خودشان هیچ‌زمانی، تک‌نوازی نکرده‌اند؛ اما من قطعه را برایشان فرستادم و ایشان قبول کردند تا به صورتِ افتخاری در آن حضور داشته باشند.

او همچنین درباره‌ی انتخابِ اشعارِ «فریدون مشیری» می‌گوید:

اشعارِ ایشان فضای تصویری بسیار زیادی دارد و همین به علاوه زیبایی‌ای که آثار دارند، دلیلِ انتخابِ آن بود؛ ضمن آنکه اشعار ایشان در عینِ استحکام می‌تواند به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کند؛ ما نیز تلاش کردیم تا این فضای تصویری در موسیقی نیز نمود داشته باشد

منبع: موسیقی ما

(Visited 58 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *