«میدان آزادی» در عمارت روبرو

«میدان آزادی» در عمارت روبرو

گروه «میدان آزادی» که بعد از انتشار ویدئوکلیپ «تیکولو تیکو» نظرات بسیاری را متوجه خود کرد، در تازه‌ترین فعالیتش، دیروز پنجشنبه 28 تیر در عمارت روبرو روی صحنه رفت.

«میدان آزادی» برای این اجرا هیچ یک از قطعاتی که منتشر کرده را اجرا نکرد و مخاطبانش را با قطعات دیگری روبه‌رو کرد که برخی از آنها را پیش از این در کنسرت‌هایش نواخته است. علاوه بر آن دو قطعه جدید هم اجرا کرد.

آنها تا به امروز قطعاتی نظیر تیکولوتیکو، خروس، تهران 94 و با تو را همراه با موزیک‌ویدئوهایی خلاقانه منتشر کرده‌اند که فضای آنها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. میدان آزادی که برعکس نامش یک جا ثابت نیست و دائماً در حال تغییر است، پنج سال پیش خودش را به دنیای موسیقی معرفی کرد که در ابتدا به زبان انگلیسی فعالیت می‌کرد و بعد از ۲ سال آلبوم کوتاهی (EP) به‌نام  Arriving Nowhere منتشر کرد. بعد از مدتی گروه تغییر رویه داد و به اشعار و فضای موسیقی سنتی و فارسی روی آورد که در این مدت با خوانندگان مختلفی همکاری و اجراهای متعددی در فرهنگسرای ارسباران، نیاوران، خانه هنرمندان و تئاتر شهر برگزار کرد. اما از سه سال پیش تصمیم گرفتند مسیری که شباهت بیشتری با خودشان دارد را انتخاب کنند و قطعاتی در فضای پست راک، جز و فانک با ریتم‌ها و ملودی‌های ایرانی ساختند که قرار است در این کنسرت هم همان قطعات را اجرا کنند و از فضای پاپ قطعاتی که منتشر شده فاصله بگیرند.

فرزان فرهنگ‌مهر (گیتار) سپهر آرین (گیتار)، بهنام برآبادی (درامز) و میلاد رحیمی (گیارباس) اعضای گروه «میدان آزادی» هستند که میلاد، فرزان و سپهر علاوه بر نوازندگی، قطعاتی را در این کنسرت خواندند و تعدادی هم قطعه اینسترومنتال (سازی) اجرا کردند.

منبع: موسیقی ما

 

(Visited 31 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *