سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی هفته آینده برگزار می‌شود

سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی هفته آینده برگزار می‌شود

بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران درباره این جشنواره گفت: جشنواره آواها و نواهای رضوی در سومین سال برگزاری با استقبال چشمگیر هنرمندان و اهالی موسیقی مواجه شده که این نشان از علاقمندی و ابراز ارادت جامعه هنری و هنرمندان عرصه موسیقی به ساحت نورانی امام هشتم است.

وی با ارائه گزارش آماری از نحوه دریافت و جمع‌آوری آثار افزود: در این جشنواره بیش از 300 اثر در بخش های مختلف و از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه گفت: در این دوره از جشنواره با توجه به برنامه‌ریزی‌های مدون و زمانبندی مناسب و با اطلاع‌رسانی‌های فراگیر و جامع در سطح کشور شاهد تنوع آثار هنری از سراسر کشور بودیم به طوریکه هنرمندان غالب استان‌های کشور در این دوره حضور دارند.

مریدی افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره در بخش رقابتی شامل: آهنگسازی، تنظیم و ساخت ملودی و بخش غیر رقابتی  شامل: موسیقی ردیف دستگاهی،کرال و آکاپلا، موسیقی اقوام و نواحی مختلف ایران و موسیقی پاپ حضور پیدا کرده‌اند.

دبیر برنامه موضوعی سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی همچنین از حضور هنرمندان خارجی از کشورهای افغانستان،گرجستان، ترکیه و آذربایجان خبر داد و گفت: بخش موسیقی ملل این جشنواره برای دومین سال پیاپی با دعوت از هنرمندان سایر کشورها که در حوزه رضوی تولید اثر کرده‌اند، به ارائه و معرفی آثار موسیقایی در سطح بین‌المللی می پردازد.

وی از حضور داوران برجسته و کارشناسان با سابقه حوزه موسیقی در سومین دوره این جشنواره خبر داد و افزود: داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود متشکل از: شاهین فرهت، احمد صدری، تقی ضرابی، حسام‌الدین سراج، آریا عظیمی‌نژاد و شهرام صارمی است که مسئولیت انتخاب آثار برتر را به عهده دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با پایان داوری شاهد اثرات ممتاز و ارزشمند فرهنگی و هنری در زمینه‌های مختلف موسیقی و در راستای توسعه فرهنگ و معارف اسلامی به ویژه معارف رضوی در استان تهران باشیم.

به گفته وی، اختتامیه سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی روز شنبه سی‌ام تیرماه ساعت ۱۷ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

منبع: فارس

(Visited 36 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *