«چند شب» به نی و قانون رسید/ شنیدن «شعر و فریاد» بابک باربد

«چند شب» به نی و قانون رسید/ شنیدن «شعر و فریاد» بابک باربد

افشین معصومی با اشاره به اینکه هفتمین دور از مجموعه کنسرت‌های «چند شب» با عنوان «چند شب سه‌تار» روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ تیرماه سالِ‌ جاری با حضور ۱۲ نوازنده‌ شناخته‌شده سازِ سه تار در تالار رودکی تهران برگزار می شود، گفت:

هنرمندانی چون رامین جزایری، بابک راحتی، سپیده مشکی، ارژنگ حسینی، شهاب آذین مهر، طینوش بهرامی، ارژنگ سیفی زاده، پویان بیگلر، مهدی رستمی، وصال عرب‌زاده، فریبا هدایتی و هادی آذرپیرا در تالار رودکی تهران به اجرای مکاتب و شیوه های مختلف سه تارنوازی می پردازند.

وی ادامه داد:

مجموعه کنسرت های «چندشب»  با هدف یاد آوری ریشه های اصلی موسیقی در ۱۰ دوره طراحی شده که در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی، کلاسیک و نواحی خواهیم پرداخت. البته طی دوره های گذشته ما شاهد برگزاری پروژه چند در حوزه های تار نوازی، سنتور نوازی، گیتار نوازی، عود نوازی، کمانچه نوازی و دو نوازی در بخش های مختلف بودیم که به اذعان کارشناسان موسیقی توانسته مورد استقبال علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار گیرد.

معصومی بیان کرد:

پروژه «چند شب» برای ۱۰ دوره طراحی شده که تاکنون ما هفت دوره از آن را برگزار کردیم و قرار است که سه دوره باقی مانده تا پایان سال میزبان علاقه مندان باشد. این در حالی است که دوره هشتم پروژه برای سازهای نی و قانون طراحی شده که اطلاعات تکمیلی آن در هفته های آینده منتشر می شود.

مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» درباره فعالیت های دیگر این موسسه نیز توضیح داد:

آلبومی را در دست انتشار داریم که طی روزهای آینده با عنوان «شعر و فریاد» در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می گیرد. در این آلبوم بابک باربد نوازنده عود روی اشعار احمد شاملو و فروغ فرخزاد آهنگسازی و خوانندگی کرده که تصور می کنم با توجه به حال و هوای متفاوت ملودی ها می تواند از جمله آثار متفاوت موسیقی ایرانی در ماه های اخیر باشد.

منبع: مهر

(Visited 36 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *