آشنایی با لشگر خواننده‌های «ماه عسل»

آشنایی با لشگر خواننده‌های «ماه عسل»

در طول ۱۱ سالی که از پخش «ماه عسل» می‌گذرد، خواننده‌های زیادی چون مهدی یراحی، محسن یگانه، بنیامین بهادری و … تیتراژ این برنامه مناسبتی را خوانده‌اند.

تاثیر تیتراژ برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیون را در دیده شدن و بیشتر مطرح شدن این آثار نمی‌توان نادیده گرفت. این بحث درباره برنامه و مجموعه‌های مناسبتی تلویزیون اما بیشتر مطرح است و از همین رو قطعه‌هایی که برای سریال‌ها و ویژه‌برنامه‌های این ماه توسط خواننده‌های مختلف خوانده شده بیشتر در ذهن مخاطبان مانده است.

در میان برنامه‌های مناسبتی ماه رمضان، «ماه عسل» سابقه‌ای طولانی‌تر دارد و خواننده‌های زیادی هم برای این برنامه خوانده‌اند. «ماه عسل» تا سال 90 تنها از یک خواننده در تیتراژ ابتدایی‌اش استفاده می‌کرد اما از همان سال برنامه با دو تیتراژ، یعتی ابتدایی و پایانی روی آنتن رفت و مهدی یغمایی قطعه ابتدایی و مهدی یراحی قطعه پایانی این برنامه را خواندند.

محسن یگانه اولین خواننده‌ای بود که تیتراژ «ماه عسل» را در سال 86 خواند و البته بار دیگر در سال 95 هم موسیقی ابتدایی این برنامه را خواند.

مهدی یراحی اما تا به حال بیشترین قطعه را برای این ویژه برنامه ماه رمصانی خوانده است و به نوعی رکورددار خواندن برای «ماه عسل» است. صدای یراحی اولین بار سال 88 در این برنامه شنیده شد، دو سال بعد هم قطعه «هر جای دنیایی دلم اونجاست» را خواند که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. یراحی بار دیگر در سال 92 قطعه «سازش» را خواند و یک سال بعد هم «بغض تو» با صدای او در پایان برنامه شنیده شد.

قطعه‌ «نگران من» با صدای مرتضی پاشایی که در سال 93 و اوج بیماری این خواننده برای «ماه عسل» خوانده شد هم از جمله قطعه‌هایی بود که به عنوان تیتراژ ابتدایی این برنامه پخش شد و به دلیل شرایط ویژه‌ای که خواننده‌اش داشت تا اندازه زیادی مورد توجه قرار گرفت.

نکته مهم اما درباره تیتراژ امسال این برنامه حضور خواننده‌های نوظهوری است که مخاطب سابقه ذهنی هنری طولانی از آنها ندارد، بهنام بانی حدود یک سال است که به شکل جدی فعالیت‌اش به عنوان خواننده را آغاز کرده و مسیح و آرش هم بعد از مدت یاید که از مجاز شدنشان نگذشته است به عنوان خواننده تیتراژ در برنامه‌ای که سابقه طولانی در تلویزیون دارد حضور پیدا کردند. به بهانه روی آنتن رفتن «ماه عسل 97» مروری داشته‌ایم به سابقه و خواننده‌هایی که تیتراژ این برنامه را خوانده‌اند.

 

سال پخش نام خواننده نام قطعه تیتراژ ابتدایی یا انتهایی
1386 محسن یگانه خیال تو ابتدایی
1388 مهدی یراحی هوای تو ابتدایی
1390 مهدی یغمایی حس می‌کنم تو رو ابتدایی
1390 مهدی یراحی هر جای دنیایی دلم اونجاست انتهایی
1391 بنیامین بهادری گریه در ماه ابتدایی
1391 حامد زمانی دستمو بگیر انتهایی
1392 فرزاد فرزین ماه عسل 92 ابتدایی
1392 مهدی یراحی سازش انتهایی
1393 مرتضی پاشایی نگران منی ابتدایی
1393 مهدی یراحی بغض تو انتهایی
1394 امیرعلی بهادری ماه عسل 94 ابتدایی
1394 احسان خواجه‌امیری بغض انتهایی
1395 محسن یگانه هر چی تو بخوای ابتدایی
1396 محمدعلیزاده ماه عسل 96 ابتدایی
1396 سینا شعبانخانی ماه عسل 96 انتهایی
1397 بهنام بانی ماه عسل 97 ابتدایی
1397 مسیح و آرش ماه عسل 97 انتهایی

 

منبع: خبرآنلاین

(Visited 55 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *