راجر واترز کماکان با فلسطین

راجر واترز کماکان با فلسطین

راجر واترز که همواره از هنرمندان حامی ملت فلسطین بوده است، در بزنگاه خیزش مردم غزه از آن حمایت کرد. در پیام توییتری او آمده است:
«نمى‌توانم احساسم را به درستی در این روز نکبت ابراز کنم. غم عمیقم برای آنان که هفتاد سال پیش زیر تهدید مرگ مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند. مهرم برای مادران، پدران، خواهران، خاله‌ها و عمه‌ها، عموها و دایی‌ها، مادربزرگ‌ها ‌ پدربزرگ‌هایی سوگوار تمام این سال‌ها. تحقیر محضم برای رئیس‌جمهور ایالت متحده و ایوانکا و کوشنر و ادلسون و باقی آن جماعت نفرت‌انگیز و مرگ‌آفرین. عشقم برای برادران و خواهرانم در فلسطین و تمام پناهندگان فلسطینی در جهان. عشقم برای برادران و خواهران یهودی، خصوصا در جی‌وی‌پی (صدای یهود برای صلح). می‌توانم ببینم که هستید و برای انسانیت استوار شما امروز مویه کنم. ستایش بی‌کرانم برای مردم غزه و کرانه‌غربی به خاطر مقاومت قهرمانانه و بدون خشونت در مقابل اشغال وحشیانه اسرائیل. سپاسم از آفریقای جنوبی، ترکیه و جمهوری ایرلند که امروز سفرایشان را در اعتراض به سلاخی بی‌گناهان از تل‌آویو فراخواندند. تاسف بی‌حدم برای اسرائیل. اسرائیل، چطور توانستی فراموش کنی؟

واترز در سال 2006 میلادی، به درخواست فلسطینی‌ها، کنسرتش را از شهر تل‌آویو در اسرائیل، به دهکده عرب‌نشین نوه شالوم منتقل کرد.
راجر واترز همچنین در سال 2013 در نامه‌ای به خانواده‌ راک اند رول بر پیوستن به کارزار «بی.‌دی.‌اس» علیه اسرائیل تأکید می‌کند: «لطفاً به من و همه‌ی برادران و خواهرانم در جامعه‌ مدنی جهانی در نفی آپارتاید در اسرائیل و اراضی اشغال شده‌ی فلسطینی بپیوندید و از همه بخواهید که در اسرائیل هیچ برنامه‌ای اجرا نکنند تا زمانی که اسرائیل به قوانین بین‌المللی و اصول جهانی حقوق بشر پایبند باشد.»
در تاریخ 3 ژوئن سال 2010 راجرز واترز نمونه‌ای جدید از آهنگ معروف we shall overcome را برای حمایت از مردم فلسطین و اعتراض به حملات رژیم اسرائیل منتشر کرد. این موزیک توسط خود او و در شبکه اجتماعی YouTube منتشر شد.

 

منبع: تسنیم

(Visited 46 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *