مسترکلاس محمد موسوی در نیاوران

مسترکلاس محمد موسوی در نیاوران

محمد موسوی؛ صداسازی ساز نی و سه تار را هدف خود از برگزاری مستر کلاس‌های آموزشی عنوان کرد.

مسترکلاس نی‌‎نوازی محمد موسوی و شیوه سه‌تار نوازی به سبک استاد عبادی، به همت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، ۲۲ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

موسوی با بیان این مطلب که هدفش از برگزاری این کارگاه آموزشی پرداختن به موضوع صداسازی سازهای سه‌تار و نی است، گفت :تمامی کسانی که در این کارگاه‌ها حضور می‌یابند باید چند دقیقه ساز بنوازند. در ادامه نکاتی را در خصوص نوازندگی آن فرد خواهم گفت تا ایرادات نوازندگی‌اش برطرف شود.

محمد موسوی با اشاره به سابقه ۴۷ ساله‌اش در آموزش موسیقی ادامه داد: به دور از هرگونه پرداختن به مسایل مالی بزرگترین دغدغه‌ام صداسازی اصولی سازهای ایرانی بوده‌است چراکه معتقدم بسیار مهم است از ساز چه صدایی بیرون می‌آید. همانطور که در کلاس‌های آموزش خوانندگی هنرآموز ابتدا باید روی صدایش کارکند در نوازندگی نیز یک نوازنده باید با اصول صحیح نواختن به خوبی آشنا باشد.

وی افزود: متاسفانه شیوه نوازندگی بسیاری از بزرگان موسیقی ایران زمین چون جلیل شهناز یا استاد عبادی رو به فراموشی است که یکی از دلایل این امرعدم حضور هنرجویان در کلاس‌های موسیقی آنها بوده است. هنرآموز باید از نزدیک با اساتید برجسته در ارتباط باشد تا بتواند چم و خم کار را به خوبی فرا بگیرد. ازسویی دیگر آموزش باید همراه با عشق و علاقه باشد.

محمد موسوی در پایان صحبت‌هایش شیوه نوازندگی استاد عبادی را بسیار سرآمد عنوان کرد و اظهار داشت : من افتخار داشتم و ۶ سال محضر استاد عبادی را درک کردم. او یکی از بهترین شیوه‌های سه‌تارنوازی را ایجاد کرد و علی‌رغم آنکه این شیوه نوازندگی بسیار سخت است اما قطعا هنر‌آموز پس از فراگیر آن می‌تواند درک و دریافت خود را از موسیقی بالا ببرد. از این رو تلاش می‌کنم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی موسیقی از این دست بتوانم شیوه‌های نوازندگی اساتید برجسته را به نسل‌های امروز آموزش دهم.

مستر کلاس نی‌‎نوازی و شیوه سه‌تارنوازی به سبک استاد عبادی، شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۵ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد‌شد. علاقمندان می‎توانند جهت هماهنگی و ثبت نام با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۵۵۶۵ تماس گیرند.

منبع: ایلنا

(Visited 66 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *