موسیقی ایرانی در جشنواره شنژن چین نواخته شد

موسیقی ایرانی در جشنواره شنژن چین نواخته شد

گروه موسیقی سنتی اشتیاق از ایران شب گذشته در جشنواره موسیقی ‘یک کمربند یک راه’ که در شهر شنزن چین در حال برگزاری است به روی صحنه رفت و با اجرای موسیقی سنتی به این جشنواره جانی دوباره بخشید.

گروه اشتیاق در این جشنواره به خوانندگی علیرضا قربانی و آهنگسازی سامان صمیمی به روی صحنه رفت.
در این برنامه که به همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو برگزار شد، گروه اشتیاق 10 قطعه متنوع و جذاب را در مرکز هنری ‘هواشیا’ شهر شنزن اجرا کرد.
اجرای گروه ایرانی با استقبال گرم مخاطبان چینی و نیز هموطنان ایرانی مقیم مواجه شد.
جشنواره موسیقی ‘یک کمربند یک راه’ شنزن از تاریخ سوم فروردین با اجرای ارکستر سمفونیک شنزن و همنوازی هنرمندان بین المللی در این شهر گشایش یافت و تا سه هفته ادامه خواهد یافت.
در این جشنواره 15 گروه برجسته موسیقی از چین و سایر کشورها به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

** جشن باشکوه نوروزی ایرانیان در گوانجو
جشن نوروزی ایرانیان و فارسی زبانان مقیم گوانجو با حضور پرشور هموطنان ایرانی و جمعی از فارسی زبانان در تالار جان جیانگ شهر گوانجو برگزار شد.
در این مراسم که به همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو شکل گرفت، سرکنسول کشورمان در گوانجو به نقش نوروز در ایجاد همبستگی و تحکیم پیکره فرهنگی و تمدنی ایران اشاره کرد.
شیرغلامی در ادامه بر تلاش و همدلی و همبستگی ایرانیان مقیم جنوب چین و ایفای نقش سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو در راستای ارتقای وضعیت هموطنان تاکید کرد.
در این مراسم همچنین گروه موسیقی اشتیاق به خوانندگی علیرضا قربانی خواننده برجسته موسیقی سنتی کشورمان و آهنگسازی سامان صمیمی، به اجرای برنامه موسیقی سنتی اصیل ایرانی پرداختند که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شد.

منبع: ایرنا

(Visited 33 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *