«داماهی» عنوان برتر «کوچه فستیوال» را کسب کرد

«داماهی» عنوان برتر «کوچه فستیوال» را کسب کرد

نخستین دوره جشنواره موسیقی نواحی بوشهر که با عنوان «کوچه فستیوال» از 19 اسفندماه در این بندر آغاز به کار کرده بود، شب گذشته با معرفی گروه‌های برتر که براساس آرا مردمی انتخاب شده بودند، به کار خود پایان داد.

گروه «داماهی» هرمزگان به عنوان گروه برتر و گروه‌های «سورنای» لرستان و «ژوانا» از کردستان مشترکا به عنوان گروه‌‌های دوم انتخاب شدند.

آئین پایانی این جشنواره که در محل کافه «حاج رئیس» و در دل بافت تاریخی برگزار شد، با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد. در ابتدای این مراسم، از تمامی گروه‌های شرکت‌کننده با اهدا لوح تقدیر و تجلیل شد و در ادامه مجری برنامه (شاهین بهرام‌نژاد) بیانیه فستیوال را قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «آشنایی و‌ پیوند دوباره مردم با داستان موسیقی نواحی و مناطق مختلف ایران عزیز که امروز در سراسر دنیا مورد استقبال قرار می‌گیرند ولى در مناطق خودشان غریب و مهجور مانده‌اند، حرکت ارزشمندی برای بازگشت به ریشه‌ها و غرورآفرین است.

در این جشنواره، تلاش شد تا هنرمندان مورد تکریم قرار گیرند و با آرامش و آسودگى و به دور از بایدها و نبایدهای تکراری و خسته کننده به ارایه آثارشان بپردازند. موضوعى که در این سال‌ها در جشنواره‌های داخلی مورد بی مهری قرار گرفته بود و در نتیجه به گواه شرکت کنندگان و مخاطبان، این جشنواره یکی از بهترین فستیوال‌هاى بود که در حوزه موسیقی کشور برگزار شده است.

منبع: ایلنا

(Visited 42 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *