اجرای موسیقی ایرانی در خانه موتزارت

اجرای موسیقی ایرانی در خانه موتزارت

گروه موسیقی کُهن به سرپرستیِ کامیار فانیان، اجرایی ویژه را در کنسرواتوار موتزارت در شهر سالزبورگِ اتریش برگزار می‌کند.

گروه کهن که این روزها در اروپا به سر می‌برد تا تور کنسرت‌هایش در قاره سبز را برگزار کند، اجرایی ویژه در شهر سالزبورگ، زادگاه موتزارت خواهد داشت.

این اجرا به تاریخ 15 مارس 2018 (پنجشنبه 24 اسفند) در شهر سالزبورگ در کنسرواتوار موتزارت برگزار می‌شود. این کنسرواتوار یکی از مشهورترین مراکز موسیقی در اروپا است.

اجرای گروه کهن در این برنامه شامل سه بخش است که در بخش نخست کامیار فانیان دوتارِ شرق خراسان می‌نوازد. در بخش دوم دونوازی تنبور و دف با حضور فانیان و منصوری اجرا می‌شود و در بخش پایانی هم با حضور تمام اعضای گروه کُهن، قطعه‌هایی از آلبوم «خاموشیِ نزدیک» نواخته خواهد شد.

«خاموشی نزدیک» آلبومی است که با اجرای گروه کُهن و با آهنگسازیِ کامیار فانیان منتشر شده است.

گروه کُهن در روز 16 اسفند در شهر گراتس اتریش کنسرتشان را برگزار کرد و در روزهای 25 اسفند در گوتنبرگ (سوئد) و در روز 27 اسفند در کوپنهاگن(دانمارک) هم به صحنه می‌رود.

اعضای گروه کُهن در تور کنسرت‌های اروپا عبارتند از جاوید ابراهیم پور (نوازنده نی)، سجاد منصوری (نوازنده تنبک)، پارسا حسندخت (خواننده) و اشکان رهبر (نوازنده شورانگیز).

همچنین فرشاد حقیقی در شهرهای گوتنبرگ و کوپنهاگن به ترکیب این گروه اضافه می‌شود تا در بخشی متفاوت به نوازندگی تنبور بپردازد.

سرپرست گروه کُهن کامیار فانیان است که از محققان و پژوهشگران موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی به شمار می‌رود.

منبع: خبرآنلاین

(Visited 51 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *